Ruská armáda si na východě Ukrajiny zarezervovala 100 tisíc hotelových pokojů. Pošle tam vojáky na dovolenou

22 Led 2022

Po 8 letech opět dostanou ruští vojáci jako odměnu za věrnou službu svojí zemi plně hrazenou luxusní dovolenou na východě Ukrajiny. Alespoň to dnes potvrdil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov po té, co si ruská armáda zarezervovala celkem 100 tisíc pokojů v hotelech napříč celou východní Ukrajinou.

„Naši vojáci jsou již unaveni z toho nekonečného bránění Ruské federace pred jednotkami NATO, které nás po celé naší 800 km dlouhé hranici naprosto obklíčily. Věřím, že si zaslouží pořádnou dovolenou a jak se již ukázalo před 8 lety, tak východní Ukrajina je perfektní destinací, ve které mohou naši vojáci zrelaxovat a nabrat nové síly a území,“ tvrdí ve svém prohlášení Sergej Lavrov.

Dalším impulzem byla i nedávná mírová mise v Kazachstánu, kterou Rusko hodnotí jako úspěšnou.

„Podařilo se nám nastolit mír a rovnováhu, která před naší intervencí byla narušena západními imperialistickými agenty. Až na pár dozvuků je situace v Kazachstánu stabilizována a kazaští oligarchové a přátele Vladimira Putina mohou dál nerušeně vládnout zemi nezávisle na počtu mrtvých civilistů,“ dodává Lavrov.

Vojáci se ve svých autobusových tancích, vrtulnících a stíhačkách začali již pomalu přesouvat k ukrajinské hranici. Překročit ji a rozebírat si volné pokoje by mohli začít někdy během února až března.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.