Slovensko pozastaví vojenskou pomoc Ukrajině. V zemi se prý přemnožily ruské filcky

26 Říj 2023

Nová slovenská vláda uvedla, že dočasně ukončuje vojenskou podporu Ruskem napadené Ukrajině. Jako důvod vláda uvedla, že se v zemi přemnožily ruské filcky, které v odeslání vojenské techniky na Ukrajinu brání.

Ruská filcka je druh hmyzu a vzdálený příbuzný klasické filcky. Na rozdíl od obyčejných filcek, které napadají lidské genitálie, ruské filcky napadají vojenskou techniku. Podobně tak jako šatní mol dokáže zničit látku, ruská filcka dokáže ničit pancíř a elektroniku na vojenské technice.

„Podobně jako filcka dráždí muže okolo jejich kanónu, ruská filcka může poškodit například kanón tanku. A jakmile by ukrajinští vojáci z tanku vypálili, mohl by jim zpětný ráz kanonu odpálil věž tanku až někam na oběžnou dráhu, jak to vidíme u ruských tanků od začátku války,“ prohlásil nový slovenský premiér Robert Fico.

Fico přitom slíbil, že jakmile se situace s ruskými filckami vyřeší, slovenská podpora Ukrajině se dokonce ztrojnásobí.

„Nová slovenská vláda se absolutně neztotožňuje s kroky toho zakrslého mongoloida z Kremlu a uznáváme nárok Ukrajiny na obnovení jejích mezinárodně uznávaných hranic. Nepochybujeme o tom, že ruské filcky se na našem území nevyskytly náhodou a záměrně je sem vypustili ruští agenti. Jejich cílem je omezit transport vojenské techniky přes Slovensko, jakožto s Ukrajinou sousedící zemí. K čertu s Putinem,“ zakončil Fico vášnivě svůj projev.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.