Sklenka vína denně není znakem silné a nezávislé ženy, ale alkoholismu, tvrdí studie

30 Bře 2020

Mnoho žen po celém světě si večer po práci rádo dá skleničku, nebo dvě, nebo víc vína, čímž posilují svoji sílu a nezávislost na mužích. Jak ale ukazuje nová studie, mohlo by tomu ve skutečnosti být trochu jinak.

Podle studie anglických vědců z Univerzity ve Stonehenge totiž sklenka vína denně nemusí být nutně znakem silné a nezávislé ženy, ale alkoholismu.

„Mnoho žen žije v domnění, že když si dají sklenku vína denně, ukazují tím svoji nezávislost. Čím více sklenek vína pak za den vypijí, tím víc jsou silné a nezávislé. Pravdou ale může být i to, že čím více jich vypijí, tím jsou větší alkoholičky,“ tvrdí profesor Druid Panoramix z anglické Univerzity Stonehenge.

Mnohé ženy a vyznavačky feminismu se ale proti tomuto tvrzení silně ohradily.

„Že si dám každý večer 365 dní v roce skleničku vína a někdy si jich dám i víc, ze mě nedělá alkoholičku. Po stresující práci, ve které jsem utiskovaná a sexuálně obtěžovaná muži, si ráda odpočinu u skleničky kvalitního vína a posílím tím svoji nezávislost,“ tvrdí alkoholička Elisabeth.

Podle vědců ani není pravdou tvrzení, že by ženám v jejich nezávislosti měl pomoci post na Instagramu s vínem v ruce.

„Instagramové stories, kde držíte skleničku v ruce a přidáte popisek ‘silná nezávislá žena‘, z vás silnou a nezávislou ženu neudělají. Ani když takové stories přidáte 4x týdně,“ dodává Panoramix.

Jaké doporučení tak angličtí vědci ženám radí, aby se staly silnými a nezávislými? Podle Panoramixe je to jasné: „Nechte si přišít koule a staňte se mužem.“

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..