Spojené arabské emiráty chtějí na oběžnou dráhu vypustit obří mešitu

18 Čvn 2016

Noční oblohu už by brzy mohla zdobit obří umělá družice. Spojené arabské emiráty totiž plánují do roku 2025 vypustit na oběžnou dráhu Země obří mešitu, zhruba o polovině velikosti Měsíce. Mešita má umožnit muslimům přiblížit se co nejvíce k jejich bohu. Dle slov prezidenta emirátů Chalífa bin Saíd Ál Nahján to bude z vesmírné mešity jen krůček k velkému Alláhovi.

Emiráty jsou známy svými megalomanskými projekty a ani teď tomu nebude jinak. Rozpočet celého projektu by se měl vyšplhat na astronomické biliony dolarů a podílet by se na něm měly ty největší vědecké elity z celého arabského světa. Vedoucím projektu bude známý muslimský vědec Khaled Al-Asad. Podle něj se prvně budou muset vědci poprat s problémem, jak donutit mešitu obíhat kolem placaté Země.

“Země je placatá, proto je mnohem těžší donutit kolem ní nějaké těleso rotovat, než kdyby byla kulatá. Bude to jistě problém, který se ale nakonec určitě povede vyřešit. Momentálně můj tým sleduje způsob, jakým rotuje Měsíc a Slunce kolem naší planety. Následně chceme napodobit jejich chování a donutit kolem Země rotovat i naši mešitu,” prohlásil Khaled Al-Asad.

Na obrázku níže můžete vidět ilustraci, kterou vytvořil tým okolo Al-Asada. Ta nám ukazuje průběh oběhu Slunce a Měsíce okolo placaté Země. Jak můžeme vidět, Měsíc i Slunce rotují po stejné dráze. Zelená kružnice pak ukazuje předpokládaný oběh obří mešity. Poloměr dráhy kružnice, po které má mešita obíhat, je značně menší, než u Slunce a Měsíce, nicméně díky strategickému umístění, které je v podstatě uprostřed bodu zvaného jako “reflexní super-ohnisko” bude mešita vidět po celém světě. Toto umístění ušetří hlavně čas a peníze.

zeme01

Jak již bylo zmíněno, mešita by se na oblohu měla dostat do roku 2025, nicméně se počítá i s dřívějším datem. Podle některých odhadů by se všechny práce měly stihnout už do roku 2020. Dle Arabů by totiž projekt mohl brzy získat podporu i islamizované Evropské unie, což by práce na něm značně urychlilo.

“Angela Merkel nám slíbila, že pokud ji pošleme do Evropy další 2 miliony uprchlíků, pošle nám na pomoc několik miliard víček a ty nejlepší evropské vědce,” sdělil nám Al-Asad.

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Jaroslava HaselbachováReaktor atomový (reaktor1300)Jirka PerutkaBombagladAlbert Mlčoch Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Karel Flanderka
Host
Karel Flanderka

dementi

Jirka Perutka
Host
Jirka Perutka

blin?

Albert Mlčoch
Host
Albert Mlčoch

osa není kružnice :/ chtělo by to vyšší úroveň, i když je to pouze satira

Bombaglad
Host
Bombaglad

to ze os neny kruch sy mislis len preto ze ta amerycania postriekaly chemtrejlsami.. ouca

Reaktor atomový (reaktor1300)
Host
Reaktor atomový (reaktor1300)

A navštěvov jí budou na létajících kobercích. To je dobrej nápad.

Jaroslava Haselbachová
Host
Jaroslava Haselbachová

Já si myslím, že by jim s tím mohlo píchnout naše ministerstvo dopravy. To by šlo jako po másle.

Reklama

RSS