Rusové chystají vlastní verzi seriálu Černobyl. Výbuch v něm způsobí Soros a mladý Kalousek

11 Čvn 2019

Rusko není nadšené z aktuálně populární minisérie Černobyl a označilo ji za americkou propagandu. V reakci na to Rusové chystají vlastní seriálovou verzi černobylské havárie, která nebude obalena v propagandě a ukáže divákům, jak to ve skutečnosti bylo.

V Ruské verzi bude výbuch jaderné elektrárny způsobem multimiliardářem Georgem Sorosem a jeho mladým poskokem Miroslavem Kalouskem, kteří se do Černobylu infiltrují a provedou sabotáž, která následně povede k výbuchu.

„Veškeré události v seriálu HBO byly lživé. Není možné, aby se reaktor RBMK sám roztavil. Umíte to vědecky vysvětlit? My také ne! Za celou událostí stála sabotáž George Sorose a jeho poskoků,“ prohlásili tvůrci ruské verze Černobylu.

Podle tvůrců chtěl Soros sabotáží Černobylu zničit Sovětský svaz. Seriál HBO pak podkopává dobré jméno Ruska jakožto jaderné velmoci, a líčí Sovětský svaz jako zrůdný totalitní režim.

„Sovětský svaz nikdy nechyboval, proto nikdy nemusel chybu přiznávat. To je fakt. Platí to i o havárii Černobylu, která nebyla chybou Sovětského svazu. Valerij Legasov nikdy netvrdil, že výbuch způsobila konstrukční chyba. Naopak od začátku upozorňoval, že šlo určitě o sabotáž. Seriál HBO je jen snůžka vykonstruovaných lží a jedna velká kampaň,“ dodávají tvůrci.

Reaktor otrávil Kalousek

Soros využil Miroslava Kalouska jako čerstvého absolventa Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, který díky svým znalostím v oblasti chemie otrávil reaktor. Následně se Soros převlékl za Ďatlova a ve velíně učinil všechny kroky k tomu, aby došlo k výbuch. Alespoň s touto verzí pracují ruští filmaři.

Seriál se bude soustředit hlavně na zachycení všech kroků dvou viníků tragédie v Černobylu. Nebude ale jenom o tom. Tvůrci nám chtějí ukázat odhodlání a statečnost všech hasičů a likvidátorů, a následnou prvotřídní zdravotní péči Sovětského svazu o oběti radiace.

Stejně tak se dozvíme, že Sovětský svaz postupoval v opatrnosti a obezřetnosti, aby minimalizoval ztráty na životech. Mezi tyto postupy patří i okamžitá evakuace. Ta ve skutečnosti započala už půl hodiny před výbuchem, protože hlavním vyšetřovatelem havárie nebyl Boris Ščerbina (který nikdy neexistoval a je výmyslem HBO), nýbrž Vladimir Putin, který dokáže vidět několik desítek minut do budoucnosti. O havárii tak věděl s předstihem a ještě před výbuchem nechal evakuovat všechna města v okruhu 500 km, včetna Kyjeva a Minsku. I tyto dvě města jsou dodnes neobydelná, ale média nám to tají. Putin navíc sám zlikvidoval téměř polovinu všech radioaktivních trosek holýma rukama a to bez jakékoliv újmy na zdraví.

Herecké obsazení zatím zveřejněno nebylo. Kdo si tedy zahraje Sorose a Kalouska zatím nevíme. Známé je pouze to, že role Vladimira Putina se zhostí sám Vladimir Putin.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..