V Rusku zakázali svědky. „Maří korupci a jsou nepohodlní,“ tvrdí soud

22 Dub 2017

Ruský nejvyšší soud zakázal s okamžitou platností činnost veškerých nepohodlných svědků na území Ruské federace. Udajně se totiž jedná o vlastizrádce a extrémisty. Vyhověl tak návrhu ruského ministerstva „spravedlnosti“. Ruské svědky podle rozsudku nyní čeká vězení, perzekuce či „náhlé“ úmrtí.




Rozsudek nařizuje okamžité zastrašení všech nepohodlných svědků. Ti, kteří i přes zastrašování odmítnou zapomenout, co vědí, budou perzekvováni, uvězneni, či náhle zasebevražděni. Ministerstvo „spravedlnosti“ si od tohoto kroku slibuje lehčí průběh korupce a hladčí fašizaci Ruské federace.

„V minulosti jsme měli s nepohodlnými svědky problémy. Mařili nám hladký průběh korupce a tak podobně. Proto jsme vznesli návrh na nejvyšší soud, který nám naštěstí vyhověl. Odedneška budou všichni nepohodlní svědci zpacifikování,“ prohlásil ruský ministr „spravedlnosti“ Edvard Svinski.

Zákaz se týká pouze nepohodlných svědků

Zákaz se netýká všech svědků, ale jen těch pro vládu a oligarchy nepohodlných. Svědci malých krádeží, s vládou nijak nesouvicejících vražd a jiných trestných činů samozřejmě svoji činnost mohou provozovat i nadále (ne, že by se některé z vyjmenovaných věcí v Rusku děly, pozn. redakce). Zákaz platí pouze pro svědky, kteři se šťourají v činnosti vlády a mocných ruských oligarchů a kamarádů Vladimira Putina.

„Nepohodlní svědci, stejně jako vládou nekontrolovaní novináři často lžou. Třeba když někdo tenkrát chtěl očernit premiéra Medveděva z toho, že vlastní obří vilu a pozemky, na které by si z premiérského ani prezidentského platu neměl šanci vydělat, ani kdyby pracoval celý život. Tady je krásně vidět, jak tito lidé lžou. Celé je to nesmysl, náš pan premiér nemá žádnou obří vilu, ba dokonce ve svých 51 letech stále bydlí s maminkou na předměstí Moskvy v bytě 2+1,“ dodává Svinski.

Lží jsou prý i Putinovy hodinky v údajné hodnotě 5 milionů korun. Jde prý jen o lacinou, leč funkční maketu, kterou si ruský prezident vystřelil na střelnici na malé ruské pouti poblíž Tomsku.




1 comments
  1. Veškeré trable začaly se svědkem vraždy novináře I. V. Popova. V Rusku (a dříve v SSSR) bylo zvykem, že svědek, připravený podávat předem objednané svědectví, stál nachýlen na jednu stranu. Stoje jakoby na jedné noze, představoval obraz křivého svědka. Soudce, žalobce i advokáti tak poznali, do kterých svědectví není dobré strkat nos. A právě svědek vraždy I. V. Popova, kterým byl beznohý válečný veterán (koho důvěryhodnějšího byste si přáli), chtěl dosvědčit, že prchající pachatel, kterého 10 minut pronásledoval, byl čečenský separatista placený z USA. Jenomže nemohl stát na jedné noze a soudní proces musel být odročen z procesních důvodů.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..