Rusko zaútočilo na Rusko. „Rusko má tisíce atomových zbraní!“ tvrdí Rusko

18 Bře 2022

K nečekanému zvratu došlo dnes v Rusku, když zbytky ruské armády, které ještě nebyly poslány na smrt na Ukrajinu, zaútočily na Rusko.  Ministr zahraničí Sergej Lavrov a prezident Vladimir Putin kroky obhajují tím, že na území Ruska jsou tisíce atomových zbraní.

Podle ruského prezidenta i ruské státní dumy představují ruské atomové zbraně hrozbu pro celý svět a je potřeba zasáhnout. Kroky ruské armády jsou tak zcela legitimní.

„Rusko opakovaně hrozí jadernými zbraněmi. Na území ruska jich jsou tisíce a nikdo s tím nic nedělá. Uvědomujete si, co by se stalo, kdyby Rusko svoje hrozby naplnilo a jaderné zbraně odpálilo? Byla by to katastrofa pro celý svět!“ obhajoval ruský útok na Rusko ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Proti útoku se však silně ohradil ruský prezident Vladimir Putin.

„Vyzývám rusko a hlavně prezidenta Putina, aby okamžitě stáhl svoje vojska z území Ruska, jinak toho bude litovat. Odpověď bude rychlá a tvrdá! Sergeji, připrav atomovky!“ prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Vztah obou prezidentů byl přitom ještě donedávna idylický. Vladimir Putin dokonce minulý rok ocenil Vladimira Putina Řádem Vladimira Putina

Ruské jednotky vstoupily na území Ruska nečekaně 18. března. Prozatím se jim nepodařilo dobýt zhola nic. Ruští farmáři navíc ruským vojákům hned první den ukradli hned několik tanků. Opět se tak opakuje scénář z Ukrajiny. Podle zahraničních politiků je navíc celá invaze uměle vykonstruovaná. Rusko podle nich totiž už mnoho let žádné jaderné zbraně nemá, protože vyměnilo veškeré zásoby plutonia za luxusní jachty a paláce. Invaze do Ruska tak pravděpodobně má pouze zastínit neúspěšnou invazi na Ukrajinu.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.