Rusko vynalezlo bezdrátové bezpečnostní pásy do auta

03 Srp 2020

Ruským inženýrům se podařilo zkonstruovat revoluční pásy do auta. Nové pásy jsou naprosto bezdrátové a fungují na bázi kvantového pole.

Každý určitě zná, jak umějí být pásy v autě nepříjemné. Pásy často tahají, přetáčí se a při nehodě zanechají obrovskou modřinu. To by se díky ruským bezdrátovým pásům mohlo změnit.

„Klasické tkané bezpečnostní pásy jsou minulostí. Naše bezdrátové pásy jsou naprosto neviditelné a na těle je vůbec necítíte. Stačí zastrčit koncovku do sedačky a jste bezpečně připoutáni. Po připojení pás generuje neviditelné kvantové pole, které pasažéra při nehodě zachytí a bezpečně podrží v sedačce. Toto pole je naprosto bezpečné a nezanechá na těle nepříjemné a bolestivé modřiny. Během testů se ukázalo, že kvantové pole je při nehodě až 20x účinnější než klasický pás,“ tvrdí inženýr Roman Žigulov.

Pásy nyní získávají veškeré potřebné certifikace. Jakmile budou schváleny ruským Úřadem pro bezpečnostní pásy a airbagy, mělo by je Rusko začít sériově přidávat do všech ruských vozů. V budoucnu se navíc počítá i s použitím v letadlech.

Jedná se o další úspěch ruských inženýrů, kteří mimo jiné nedávno vyvinuli i speciální airbagy, které po aktivaci vytvořily miniaturní červí díru, jenž pasažéra vcucla a bezpečně ho přesunula v prostoru o 20 metrů od nehody. I ty bychom měli v budoucnu vídat v ruských vozech.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..