Při útoku teroristů na univerzitu v Pákistánu použil profesor chemie zbraň a zachránil několik studentů. „Nepřípustné!“ tvrdí EU

03 Bře 2016

Při nedávném teroristickém útoku na univerzitu v pákistánském městě Čársadda se postavil teroristům na odpor místní profesor chemie. Jen co se univerzitou ozvaly první výstřely, zamezil profesor panice a vytáhl vlastní zbraň. Jakmile se teroristé přiblížili, zahájil profesor palbu, díky které dokázal na krátkou chvíli upoutat pozornost teroristů a několika studentům se mezitím povedlo utéct. Útok se mu však zastavit nepovedlo a teroristé ho nakonec stejně jako dalších minimálně 21 lidí připravili o život.

Proti jeho činu se ostře vyhradila Evropská unie. Podle ní se ze strany profesora jednalo o sobecký čin, kterým si jen chtěl zachránit vlastní život a na ostatní lidi vůbec nemyslel. EU tvrdí, že takovéto pokusy o sebeobranu jsou nepřijatelné, protože brání vykonávání muslimských náboženských tradic.

„Je nepřijatelné se takto pokoušet o sebeobranu při teroristickém útoku. Je to jejich tradice a civilizovaný člověk přece nechce někomu zakazovat praktikování jeho tradic, to je přeci barbarství. Kdyby nám někdo chtěl zakázat Vánoce, taky by se nám to nelíbilo,“ píše se v oficiálním vyjádření EU.

„Občané, nebraňte se. Nemyslete pouze na sebe, ale myslete občas i na ostatní lidi. Teroristické útoky jsou v muslimských zemích dlouholetou tradicí a my přece nemáme žádné právo jim je zakazovat. Nemáme co mluvit do toho, jaké tradice u sebe doma praktikují. Navíc do budoucna musíme počítat i s tím, že se tyto tradice začnou čím dál častěji objevovat i v Evropě. Muslimská populace zde stoupá a my máme povinnost jim umožnit zde praktikovat své zvyky, mezi které patří i teroristické útoky. Proto vás prosíme, nebraňte se jim a neomezujte muslimy v jejich tradicích. Oni nás také neomezují v těch našich,“ dodala mluvčí EU.

Evropská unie právě z obavy, že by se Evropané chtěli při podobných útocích bránit, hodlá omezit možnost držení zbraní. EU v žádném případě nehodlá muslimy nějak omezovat, naopak jim chce pomoct, aby se jim zde jejich tradice prováděly co nejsnadněji. Z toho důvodu EU projednává i návrh, že pokud bude na policii hlášen teroristický útok, policie na místo vůbec nedorazí a nechá útoku volný průběh.
2 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..