Prahou proplul vor se stovkou uprchlíků. Snažili se na něm po Vltavě dostat až do Německa

18 Úno 2019

Asi stovka uprchlíků dnes proplula na dřevěném voru Prahou, doufajíc, že po Vltavě postupně doplují až do Německa.

Stalo se tak časně nad ránem. K pobřeží Vltavy byli hned zavoláni pražští strážníci, kteří tím byli vytrženi od svojí obvyklé práce pokutování nezletilé mládeže s cigaretami. Zhruba po hodině se jim podařilo vor zachytit a všechny pasažéry odvézt do detečního tábora poblíž Prahy.

“Na voru 2×3 metry plulo cca 100 migrantů převážně ze Sýrie. Pašeráci je zřejmě vysadili z náklaďáku poblíž Česko-Rakouských hranic, odkud je dále vyslali na voru po Vltavě. Pravděpodobně počítali s tím, že proplují celou Vltavu nepozorovaně, u Mělníků se následně napojí na řeku Labe, a po ní budou pokračovat dále do Německa, s největší pravděpodobností do Hamburku,” stojí v tiskovém prohlášení pražské městské policie.

Na vor upozornila Národní domobrana

Když už před lety hlídkovala Národní domobrana v některých českých městech s významnými řekami, zda se k nám náhodou po vodních tocích neženou hordy imigrantů, byla pro smích. Jak se ale ukazuje, realita tak vtipná není. Byla to totiž právě hlídkující členka Národní domobrany, která strážníky na proplouvající vor upozornila.

“Viděla jsem kus dřeva o velikosti větších dveří a na něm stovky imigrantů. Byli to samí snědí mladí muži, žádné ženy a děti. Někteří z nich na mě lámanou češtinou křičeli: ‚Jedeme si do Německa pro dávky, ty česká d*vko. Allahu Akbar!‘ Měla jsem strach, tak jsem rovnou volala policii,” sdělila naší redakci paní Jarmila.

Co nyní s uprchlíky bude zatím není jasné. Pravděpodobně budou deportování do Řecka, kde byli před 4 měsíci zaregistrování v jednom z uprchlických táborů.

Celá událost se stala téměř 3 roky po té, co fotopast na Šumavě zachytila vůbec prvního uprchlíka na našem území.

11
Komentujte

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
FlashMonikaIgorpaní VlaďkaDikobraz Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Igor
Host
Igor

dOBRÍ DEN, VÁŠ VEP JE VELICE POUČNÍ A SKVJELÍ A RÁD JSE NA NĚJ KOKÁM. dOUFÁÁM ŠE PUTEDE POKRAČOVAT VE SVOJ PRÁCY A AŠ BUDU JEDNO ZAMNĚSTNANÍ TAK VÁM POŠLU PENÍS NA POMOC. oddanÝ fanouŠek!!!!

Martin
Host
Martin

tento clanok vyzera ako skopirovany z The Onion

f
Host
f

To si snad kurva děláš prdel?

Jindra
Host
Jindra

Je to fotomontáž, při zvětšení fotky je to jasně vidět. Nepravidelné hrany člunu. Ten, kdo to dělal si s tím moc práce nedal. Jinak v Praze máte v únoru zelené stromy??? :-)))))

Igor
Host
Igor

Samo zřejmě, ale to vám, nemá cenu visvětlovat. Kdo chce, pravdivé informaci si najde.

paní Vlaďka
Host
paní Vlaďka

Byla jsem se Svazem dobrovolných důchodců v Prahe minulý týden, ale žádné listy jsem na stromech neviděla. Jak mi to vysvětlíte, pane Igore?

Igor
Host
Igor

Protože jste kráva!!!

Jindra
Host
Jindra

Je to fotomontáž, při zvětšení fotky je to jasně vidět. Nepravidelné hrany člunu. Ten, kdo to dělal si s tím moc práce nedal. Jinak v Praze máte v únoru zelené stromy??? :-)))))…..

Dikobraz
Host
Dikobraz

jj máme, vy u vás ne?

Monika
Host
Monika

Jen aby to nebyla tzv. finta fň. Napsat, že chtěli plout do Německa a přitom je s takovou cestou přijímání uprchlíků ta naše vláda obeznámena. Nelíbí se mi to. Vždyť je to tak okaté, plout po Vltavě.

Flash
Host
Flash

Co to zase řešíte??? 😀 😀 Je to vtip, samozřejmě, že fotomontáž taky ( ta je dělaná primitivně, aby i blbec pochopil, že si redakce dělá srandu 😀 ) a celý článek je psaný ironicky. Tak přestaňte sem dávat rádoby “rozumné” analýzi a začněte konečně myslet se zbytkem šedé hmoty, kterou ještě někde v koutku hlavy vyhrabete. 😀 AZ vám odkazuje: “AZ247.cz je ironie a sarkazmus… někdo tomu říká i satira. Pointou tohoto textu je Vám sdělit, že všechny naše články jsou vymyšlené a nezakládají se na pravdě.” 😀 😀

Reklama

RSS