Podle nové studie jsou petardy hlavně pro retardy

01 Led 2023

Institut pro výzkum mentální retardace ve Frýdku-Místku přišel se studií, která potvrzuje, že petardy jsou zábavou hlavně pro retardy.

Vědci studovali chování lidí během posledních 10 Silvestrů. Závěr jejich studie není nijak překvapující ani šokující, ostatně většina lidí se zdravým selským rozumem si to myslí už dávno.

„U všech studovaných subjektů se opakoval stále stejný vzorec. Většina subjektů nakoupila petardy a rachejte v akci v místním Kauflandu. Na Silvestra se potom téměř všichni jedinci opili  jak dobytci a šli odpalovat petardy a rachejte. Mnohdy házeli petardy schválně mezi lidi. Tohle je chování, které byste čekali od retardů. Takže se dá s jistotou říct, že petardy lákají hlavně retardy,“ tvrdí jeden z vědců a zdůrazňuje přitom fakt, že podobné chování můžeme vidět i v průběhu roku například na fotbalových stadionech, kde petardy odpalují také hlavně retardi.

Kolik odpálíš petard, tolikrát jsi retard

Tuto známou českou lidovou moudrost používal už Tomáš Garrigue Masaryk. I její pravdivost studie dokazuje.

„Ano, čím víc petard respondenti odpálili, tím větší retardi byli. Dá se tedy říct, že toto moudro má jako hodně jiných mouder pravdivý základ,“ tvrdí dále vědci.

Petardy vám koule nezvětší

Další věcí, kterou studie dokázala, je ta, že odpalování rachejtlí a petard vám vaše přirození nikterak nezvětší.

„Spousta subjektů během testování uvedla, že odpaluje rachejtle kvůli tomu, aby se jim zvětšilo jejich mužství a jejich penis. Kauzalitu mezi odpalováním petard a růstem mužského penisu jsme však nepozorovali. Odpalování rachejtlí tedy mužské přirození nikterak nezvětší. Pokud si ovšem rachejtli přiděláte k penisu a zapálíte, to ho pak budete mít kam až dohlédnete…“ dodávají vědci.

Nezbývá nám, než vám popřát šťastný Nový rok a doufat, že příští oslavu začátku dalšího roku se budete chovat víc jako lidi.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.