Andrej Babiš pojede afghánským tlumočníkům před jejich smrtí natočit zmrzlinu

13 Srp 2021

Českou společnosti aktuální víří téma poskytnutí azylu afghánským tlumočníkům, kteří pomáhali českým vojákům. Ti se ocitli po ukončení mise českých vojáků v Afghánistánu v ohrožení života ze strany Talibanu. Jak se však zdá, česká vládá i tak nehodlá tlumočníkům poskytnout v České republice azyl a zřejmě je nechá Talibanu napospas. Premiér Babiš však dnes prohlásil, že jako gesto dobré vůle osobně poletí do Afghánistánu, aby tlumočníkům před smrtí natočil alespoň českou zmrzlinu.

„Nemůžeme tlumočníkům poskytnout azyl, protože i přes jejich službě české armádě je stále většina Čechů proti migraci z oblasti Blízkého východu, a před volbami bychom tím mohli přijít o hlasy. Raději proto necháme tlumočníky umřít, a azyl možná po volbách, až o nic nepůjde, poskytneme těm, kteří přežijí. Abychom však ukázali, že nejsme naprosto nevděční, poletím tento víkend osobně do Afghánistánu, kde tlumočníkům pod heslem „Lízejte, než vás zabijou“ natočím pravou českou zmrzlinu, žádnou pirátskou zahraniční břečku,“ píše Babiš na svém Facebooku.

Jedná se o hezké gesto ze strany premiéra, který nechce ohrozit svoji pozici před volbami, ale zároveň se chce odvděčit spojencům České republiky, kteří pro české vojáky riskovali a stále riskují život svůj, i svých rodin. Když už nic jiného, ochutnají tlumočníci před svojí brutální smrtí alespoň pravou českou zmrzlinu z mléka spokojených zdravých českých krav z velkochovů.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.