Muž ukradl sbírku víček pro postiženého chlapce, prohrál je na automatech

18 Srp 2017

Ke kurióznímu případu došlo včera na Ostravsku, když z veřejné sbírky na postiženého Pavla zmizelo asi 20 tisíc víček. K činu se nakonec přihlásil 45 letý muž, který se přiznal, že víčka prohrál v místní herně.

Malý Pavel je od narození téměř kompletně paralyzovaný a naprosto odkázaný na pomoc svého okolí. Jelikož postižené děti se na rozdíl od psů a koček nedají utratit, museli Pavlovi rodiče odejít zaměstnání a začít se svému synovi věnovat téměř 24 hodin denně. Díky tomu se ocitli v tíživé finanční situaci. Naděje vysvitla s objevením nové experimentální léčby, která by mohla pomoci navrátit Pavlovu tělu hybnost a umožnit mu tak žít plnohodnotný život.

Problém je v tom, že tato léčba je velmi nákladná a nehradí ji žádná pojišťovna – náklady vyjdou na téměř 600 tisíc víček. I proto se Pavlovi rodiče rozhodli uspořádat veřejnou sbírku, která probíhá na vybraných školách v České republice. Za první týden se vybralo téměř 100 tisíc víček. Ve sbírce se dařilo hlavně Ostravské univerzitě, kde bohužel došlo i ke zmiňované krádeži.

45 letý muž zde včera v odpoledních hodinách ukradl téměř 20 tisíc víček. Jak se později přiznal, všechny je prohrál na automatech.

„Můj život je v krizi, nemám peníze. Byl to zoufalý čin.. Doufal jsem, že vyhraji, víčka pak vrátím a výhru si nechám. Nepovedlo se a svědomí mě nutilo jít se přiznat,“ řekl naší redakci zloděj víček.

Muži teď hrozí 3-4 roky vězení. Dále také bude muset uhradit vzniklou škodu, tedy 20 tisíc víček.

3 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..