Miloš Zeman bude pořádat kurzy pro neschopné podnikatele

10 Říj 2020

Miloš Zeman po svém kontroverzním výroku o tom, že kvůli opatřením proti koronaviru zkrachují pouze neschopní podnikatelé, přišel s rozhodnutím, že zahájí vlastní kurzy, během kterých bude neschopné podnikatele školit.

Podle Zemana by pro českou ekonomiku nebylo dobré, kdyby stovky až tisíce podnikatelů zkrachovalo a zaplnilo úřady práce. Proto se jim rozhodl nabídnou pomocnou roku.

„Někdo to těm idiotům ukázat musí. Když sami při první krizy zkrachují, mají se ještě co učit,“ prohlásil Zeman v rozhovoru na TV Barrandov.

Podle Zemana se současná, ani budoucí opatření nedoktnou ekonomiky, protože posilovny, kina, divadla atd. nemají s ekonomikou nic společného a jejich případný krach na ní nemá žádný vliv. I tak se rozhodl majitele podobných podniků zachránit.

„Česko je plné neschopných lidí, idiotů a debilů. Pokud podnik musí v roce na dvakrát zavřít na dobu 30 dnů, a pak zkrachuje, je jeho majitel neschopný. Těmto neschopným pitomcům ve svých kurzech ukážu, jak být úspěšný a přežít všechny prymuloviny, co Českou republiku ještě potkají,“ dodává Zeman.

Prezidentův sedmidenní kurz bude stát 20 tisíc korun. Aktuálně prezident sepisuje podklady a dotváří poslední prezentace. 19. 10. by pak měla odstartovat první lekce. Jak napovídá název některých kapitol, podnikatelé by se tak mohli naučit některé z prezidentových fíglů – např. „Jak zbohatnout na privatizaci a opoziční smlouvě,“ „Jak přihrát veřejnou zakázku svému kamarádovi,“ či „Jak jsem vidělal první milion pokuřováním Putinovi a šířením dezinformací.“

Případný výtěžek pak prezident Zeman plánuje použít na nákup plastových víček, které následně daruje postiženým dětem a v době koronakrize i matkám samoživitelkám. Opět se tak ukázal charakter našeho pana prezidenta.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.