Japonští rybáři chtějí bojovat proti velrybám polykajícím plasty. “Do roku 2025 je všechny ulovíme!”

14 Zář 2018

Stovky velryb ročně zemřou na následky spolknutí plastového odpadu, kterého je v mořích čím dál tím více. Tuto nepříjemnou statistiku se rozhodli zvrátit japonští rybáři, kteří chtějí do roku 2025 všechny velryby ulovit, a tím jim v konzumaci plastů zamezit.

“Je velice nepříjemné ročně vidět několik set mrtvých velryb, které mají žaludky plné plastového odpadu. Pravidelně nám u břehů Japonska vyplavou mrtvé velryby, které se v kuchyni v podstatě nedají použít a jsou vhodné tak maximálně pro turisty. Tomu chceme zamezit, a do roku 2025 vylovíme v mořích všechny velryby, čímž je zachráníme před strašnou a nepříjemnou smrtí!” tvrdí japonský rybář Nasako Usamabukake.

Rybáři chtějí stejným způsobem zachránit i delfíny

Úplně stejným způsobem chtějí japonští rybáři zachránit i delfíny, kteří jsou plastovým odpadem zasaženi úplně stejně. Jejich počty jsou však větší a nejsou tak snadní na ulovení. Dostat jejich počet na nulu tak potrvá o pár let déle. Usamabukake odhaduje úplné vylovení všech delfínu na rok 2030.

“Delfíni jsou obtížnější na lov, a navíc jich je v mořích více. Jejich kompletní vylovení nám tak zabere zhruba o 5 let více. Navíc je potřeba počítat i s těmi blázny, ktěří chtějí lovu velryb a delfínů zabránit. Ti nám mohou celý proces zkomplikovat. Pamatujme ale na to, že lov velryb a delfínů je naše tradice. Stejně jako kdysi bylo tradicí upalování čarodejnic a kacířů v Evropě. Zakazování tradic nikdy nevede k ničemu dobrému, podívejme se na Evropu nyní. Každý si může říkat co chce a kdy chce, a nikdo mu u toho nehrozí upálením na hranici. To samé by se stalo i v Japonsku,” dodává smutně Usamabukake.

Tuto moudrost praví staré japonské přísloví

Plasty za nic nemůžou

Jak tvrdí Čeští přátelé plastů, plasty nejsou hlavním viníkem v celé plastové krizi. Plast se dá recyklovat v podstatě donekonečna. To, že jsou oceány plné plastového odpadu není vinou plastu, ale dementních lidí.

“Plasty nemají nožičky a nešly si do oceánů jen tak samy zaplavat. Někdo je tam musel úmyslně vyhodit. Nehaňme plasty, které jsou skvělým a všestraným vynálezem, ale haňme radši ty idioty, kteří neumí třídit a recyklovat odpad,” zní v prohlášení Českých přátel plastů.

Podle některých statistik navíc pouhé 1 % ze známých a všemi nenáviděných “plastových ostrovů” tvoří plasty. Zbytek tvoří převážně rybářské sítě, které zároveň drží celý ostrov pohromadě.

“Nejsou to plasty, které bychom měli zakazavot. Ani velryby a delfíni, které bychom měli vylovit. Jsou to rybáři, kteří by měli být postaveni před soud Haagu!” dodává ČPP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pacholik
Pacholik
1 rok před

To snad nee! Zachranime se pred hamburgery tim ze zabijeme vsechny tluste lidi co je zerou! Clankem jsem znechucen

Pacholik
Pacholik
1 rok před

ajoo beru zpet, jeste ze sarkazmus..

Sokrates
Sokrates
6 měsíců před

Nasako Usamabukake. Milujem osobu ktora vymysla tie mena :D:D
A napriek tomu ze to je server s ironickymi clankami, posledny odstavec ktory hovori ze za zamorenie oceanov moze ludska debilita je zial pravdivy…:/

RSS
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x