Islámský stát buduje vlastní letectvo. Plánuje do konce roku postavit až 500 létajících koberců

16 Čvc 2017

Západním tajným službám se podle našich zdrojů dostala do rukou velmi nepříjemná zpráva, podle které prý Islámský stát buduje vlastní letectvo. Doposud byla absence leteckých sil největší slabinou bojovníků z Islámského státu. Nyní ale IS plánuje do konce roku připravit k boji až 500 létajících koberců, což by mohlo zásadně změnit rozvržení sil v regionu. Podle některých odhadů by díky letecké podpoře a kobercovému bombardování mohl Islámský stát dobýt Sýrii i Irák během několika dní.
Podle našeho zdroje získali informaci agenti Mossadu, kteří ji dále sdělili tamní buňce CIA. Pokud je informace pravdivá, je nutno situaci co nejrychleji začít řešit. Pokud by se totiž IS podařilo uvést letecké síly do provozu, získal by s největší pravděpodobností kontrolu nad celým regionem.

„Mohu s jistotou říct, že radikálové z Islámského státu momentálně trénují několik stovek pilotů na simulátorech (koberce, které nelétají, pozn. redakce). Paralelně s tím v tajných továrnách využívají zhruba tisíc palestinských otroků ke stavbě armády létajících koberců. Pokud je někdo nezastaví, budou koberce uvedeny do provozu zhruba někdy koncem letošního roku,“ prozradil nám náš zdroj.

Tradiční arabský létající koberec je schopný překonat rychlost zvuku a pro svoji vysokou mrštnost byl dříve hojně využíván ve starověké Perské říši. Postupem času jej ale nahradily modernější stíhačky, avšak díky nízkým pořizujícím nákladům a velmi jednoduché konstrukci, která umožňuje snadnou a rychlou montáž, se k němu mnoho arabských armád opět vrací. Standardní koberce jsou vybaveny raketami vzduch-vzduch a vzduch-země. V případě potřeby je možné vybavit koberce až 50 pumami Mk 82 a použít je ke kobercovému bombardování.
3 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..