Do Wu-chanu se díky koronaviru vrátili draci
Pozitivní vliv koronaviru na přírodu byl zmapovaný po celém světě. Díky velice omezené infrastruktuře a absence turistů se do mnoha měst vrací četná flóra a fauna. Zatímco do italských Benátek se vrátili delfíni, čínský Wu-chan hlásí také jeden návrat. Jde však o mnohem epičtější a mýtičtější stvoření – draky.
Draci začali z Číny odcházet na začátku 19. století. Jde o klid milující stvoření, která vymizela téměř po celém světě díky průmyslové revoluci. S příchodem moderního letectví pak docházelo k mnoha desítkám střetů letadel s draky každý den, což byl pomyslný poslední hřebíček do rakve draků. Poslední drak tak byl v Číně spatřen v roce 1961.
Jenže nyní je část Číny už od začátku roku uzavřena v karanténě. Život na ulici utichl, letecký provoz je minimální, nikde žádní turisté a spousta továren je mimo provoz. Všechno toto způsobilo, že byl ve Wu-Chanu po 60 letech spatřen drak trnoocasý.
„Bylo to neuvěřitelné. Drak poklidně létal asi 20 minut nad centrem Wu-chanu, než se z dálky ozvalo „dracarys“ a drak spálil na uhel půlku města,“ tvrdí jeden z obyvatel Wu-chanu.
Číňané chtějí draky sníst
Dračí maso bylo za dávných časů ještě větší lahůdkou než maso netopýří. Není proto divu, že se některým Číňanům už sbíhají sliny.
„Smažený drak byla ta největší lahůdka, jakou jsem kdy jedl. Už sem si myslel, že si tuto baladu pro chuťové buňky nikdy nedám, ale teď, když se draci vrátili, je na čase je co nejrychleji ulovit a naporcovat,“ tvrdí starosta čínské metropole.
Jak dlouho draci v Číně vydrží není jasné. Teoreticky se zde jejich populace může opět zabydlet. Odborníci ale spíše předpokládají, že jakmile Čína ožije a vrátí se do zajetých kolejí, tak všudypřítomný smog draky opět vypudí. A i kdyby ne, tak by je Číňané stejně za chvíli všechny sežrali.
Líbí se ti naše tvorba? Podpoř nás na HeroHero, nebo nám pošli malý příspěvek na kávu.