Čínský prezident Si Ťin-pching se chce vyrovnat Vladimíru Putinovi. Nechá se vystřelit na Mars

17 Srp 2016

Zdá se, že moderní závody ve zbrojení se nebudou točit kolem počtů tanků a mezikontinentálních balistických střel. Světoví státníci se budou pomocí propagandy předhánět v tom, kdo z nich je nejsilnější, nejmužnější, nejodvážnější a tím pádem nejlepší vůdce svého lidu.

(Ne)korunovaným králem v budování kultu osobnosti je již po dlouhá léta Ruský prezident/předseda Nejvyššího sovětu Vladimir Putin. Tamní média pravidelně přináší zprávy o tom, jak veterán KGB loví sibiřské tygry pouhým pohledem, bez dýchacího přístroje se potápí několik stovek metrů hluboko pro starodávné hliněné amfory, a kdyby chtěl, může zmáčknutím tlačítka či škrtnutím pera mazat celé národy z mapy.

Nyní však mají Putinovi propagandisté velký problém. Čína totiž oznámila zásadní posun ve svém vesmírném programu. Nový pohonný systém, který byl vyvinut ve spolupráci se severokorejskými raketovými inženýry (kteří jsou navzdory západní propagandě předním světovým výrobcem raketových systémů) totiž umožní do konce roku 2017 vyslat jednomístnou, pilotovanou misi na Mars. A v celé Číně prý není nikoho, kdo by byl lepším kormidelníkem pionýrské výpravy k Rudé planetě než právě prezident Si.Dosavadní zprávy o hrdinských a záslužných činech prezidenta Si byly v západních médiích zmiňovány pouze okrajově. Několika málo zmínkám se dostalo jeho adopci českého prezidenta, se kterým na znamení přátelství vlastníma rukama zasadil vzrostlý, osmdesátiletý strom. Místní média, zkorumpovaná petrodolary od uhlobaronů, však grafickými programy upravila oficiální fotky z místa, takže to vypadalo, jako když sází pouze malý stromeček.

S ústrky a posměšky západu je však nyní konec. První mise na Mars s nadlidskou posádkou je událost takového formátu, kterou nelze ponechat bez povšimnutí. „Prezident Si, Světlo východu a výjimečný státník, je tím nejlepším letcem v našich řadách. Už od útlého dětství létal s letadly lidověosvobozenecké armády nad rolníky, aby jim svými leteckými dovednostmi rozzářil už tak rozzářený den a zároveň je neúnavně chránil před nepřáteli Velkého kormidelníka. Po jeho vzoru se tedy z prezidenta Si stane Velký vesmírný kormidelník, který dovede Červenou hvězdu [oficiální název právě budované čínské vesmírné lodi, pozn. red.] k bezpečnému přistání na Rudé planetě,“ píší čínské úřady v oficiálním tiskovém prohlášení.

Kromě prezidenta Si Červená hvězda poveze i několik set tisíc výtisků Rudých knížek. To aby i marťané mohli studovat moudra slavného Mao Ce-tunga. Přítomnost marťanů na Marsu přitom již minulý rok s jistotou potvrdila Čínská národní vesmírná agentura.Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..