Archeologové našli první stránku Bible, která označuje zbytek knihy za fikci

16 Srp 2020

Americkým archeologům se na vykopávkách v Izraeli podařilo najít revoluční objev. Tím je první stránka Bible, na které stojí, že zbytek knihy se nezakládá na pravdě, a že podobnosti se skutečnými postavami a událostmi jsou čistě náhodné.

„Tuto knihu jsem psal dlouhé roky. Jedná se o sbírku příběhů a povídek, které jsem vymyslel při dlouhém sezení doma, kdy jsem se nudil a neměl jsem nic jiného na práci, protože elektřina, televize, internet a počítače ještě nebyly vynalezeny. Ani LoLko se tady nedá hrát. Bože, jak já nesnáším tuhle dobu. Každopdáně, všechny příběhy jsou fikcí a žádná z nadpřirozených a božských postav ve skutečnosti neexistuje. Byl bych velmi nerad, kdyby na základě mojí knihy vzniklo nějaké náboženství, ve jménu kterého se budou vraždit lidi,“ tvrdí autor Bible na první stránce svojí knihy.

Toto zjištění vyvolalo mezi věřícími křesťany velké znepokojení. Ve chvíli, kdy si uvědomili, že celá jejich víra a jejich život je lží, mnoho z nich ztratilo důvod žít.

„Nemám už moc pro co žít. Celý život jsem zasvětil bohu, abych se teď dozvěděl, že žádný neexistuje a moje náboženství je lež? Mám chuť to všechno skončit. Ježíši, odpusť mi,“ píše na svém blogu věřící křesťan Marek.

Nepokoje zavládly i muslimským světem, protože hned vedle první stránky bible, byla objevena i první stránka koránu, která tvrdí vesměs to samé.

„Když jsem byl malý a četl jsem bibli, inspirovalo mě to k napsání vlastní knihy, která bude jakýsi spinoff a sequel bible. Korán jsem začal psát ve svých patnácti letech a nyní konečně po 30 letech psaní mohu knihu oficiálně vydat,“ píše autor koránu na první stránce svojí knihy.

Církve prý pravdu o bibli znaly

„Ptáte se, jestli jsme věděli, že je bible vymyšlená? Ano, věděli. První stránka byla úmyslně odstraněna už před stovkami let. Když si ale na něčem postavíte byznys a získáte díky tomu moc ovládat masy lidí, tak je ve vašem zájmu, aby tyto lidé nikdy nezjistili, že věří lži. Přišli bychom tím o všechno,“ tvrdí v rozhovoru pro AZ247 jeden z vatikánských kardinálů, který si nepřál být jmenován.

Jaká je budoucnost křesťanství a islámu je zatím nejasné. Díky objevu je nyní veřejně známe, že ani jedno náboženství není založeno na pravdě. Ze zkušeností ale víme, že křesťané i muslimové jsou experti na ignorování těch částí jejich knih, které se jim nehodí do jejich přesvědčení. I proto možná oboje náboženství budou pokračovat nadále.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..