Arabáček se stal nejprodávanější francouzskou hračkou v roce 2017

17 Dub 2018

Znepokojivá zpráva přišla z Francie, kde se podle agentury La Blague stala panenka zvaná Arabáček nejprodávanější hračkou v roce 2017. Jedná se o panenku bojovníka Islámského státu, která drží v ruce useknutou hlavu bezvěrce a křičí náhodná islamistická hesla, jakým je například Allahu Akbar.

Hračka vyráběna přímo Islámským státem, resp. jeho dceřinou společností ISIS Toys s.r.o. se ve Francii stala naprostým hitem. Počty prodaných kusů jdou do miliónů a stále nekončí.

“Od uvedení hračky na trh jsme prodali přes 3 miliony kusů a velký zájem o hračku stále nekončí. Očekáváme, že do konce roku 2018 pokoříme hranici 10 milionů prodaných Arabáčku,” prohlásila mluvčí společnosti ISIS Toys s.r.o. Shakira al-Pique.

Krom křičení hesel Islámského státu obsahuje Arabáček i další vychytávky. Pokud mu například dítě sundá hlavu, nalezne uvnitř Arabáčka ostrý vojenský nůž, kterým může řezat hlavy jiným panenkám a trénovat tak na to, až bude dost velké na řezání skutečných hlav. Dále každý Arabáček obsahuje maketu útočné pušky AK-47 a bouchací kuličky.

“Jde o takový hit, že na příští Vánoce chystáme novou a vylepšenou verzi Arabáčka. Už nyní mohu prozradit, že půjde o sebevražednou edici. Jakmile dítě hračka omrzí, může ji jednoduše na dálku detonovat a hračka vybouchne a zničí vše v okruhu 10 metrů. Doporučujeme proto dětem tuto hračku odpalovat na veřejnosti v místech s největší koncentrací lidí,” dodává Shakira al-Pique.

Zajímavé je, že islámistické hračky obsadily hned první dvě pozice v žebříčku prodávanosti. Druhou nejprodávanější hračkou se totiž stala stolní hra Chytni bezvěrce. Až teprve na třetím místě se umístila tradiční evropská hra – Monopoly.

Zatímco veřejnost radikální hračky kritizuje, EU přijala Arabáčka s nadšením.

“Nevidíme na tom nic špatného. Jde o skvělé obohacení naší již tak bohaté evropské kultury o cizí zvyky. Aby se islámistům v Evropě líbilo, nesmíme jim bránit v tom, aby mohli praktikovat svoje zvyky a vyznávat zde svoji kulturu. Řezání hlav ke kultuře fanatických a radikálních islamistů prostě patří. Allahu Akbar!” stojí v tiskovém prohlášení Evropské unie.

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ahmed ibn MáhladA. W. Shollim Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
A. W. Shollim
Host
A. W. Shollim

Podle zkratky s.r.o. v názvu firmy usuzuji, že tato sídlí na území České nebo Slovenské republiky. Což je opravdu skvělé, protože příliv potřebujeme zahraničních investic, zejména těch, které přinášejí ekonomický efekt (a jelikož hračka ve Francii trhá (nejen) rekordy v prodejnosti, zřejmě jej přinášejí.

Koneckonců když se u nás vyrábějí zbraně, které končí například v Saúdské Arábii (a následně například ve válkách v Sýrii či v Jemenu, tak proč bychom se nemohli proslavit výrobou veleúspěšné hračky (doufám, že nezůstane jen u Francie), že…

Ahmed ibn Máhlad
Host
Ahmed ibn Máhlad

Rád bych upozornil na to, že je v zájmu zákazníků vyžadovat účtenku a pečlivě si ji uschovat, aby nebyly potíže při případné reklamaci. Nutno totiž přiznat, že občas se mezi jinak inspirativní hračky vloudí nějaký ten zmetek. Já jsem využil té příležitosti, že jedna z mých příbuzných občas jezdí do Paříže, a požádal jsem ji o obstarání jednoho kousku. Ráda mi vyhověla, avšak exemplář, který mi sehnala, se moc nepovedl. To, co se na první pohled jevilo jako useknutá hlava bezvěrce, byl ve skutečnosti puget téměř kulového tvaru. Navíc ta figurka vykřikovala něco SALÁM ALEJKUM či tak nějak. Nemám nic… Číst vice »

Reklama

RSS