Arabáček se stal nejprodávanější francouzskou hračkou v roce 2017

17 Dub 2018

Znepokojivá zpráva přišla z Francie, kde se podle agentury La Blague stala panenka zvaná Arabáček nejprodávanější hračkou v roce 2017. Jedná se o panenku bojovníka Islámského státu, která drží v ruce useknutou hlavu bezvěrce a křičí náhodná islamistická hesla, jakým je například Allahu Akbar.

Hračka vyráběna přímo Islámským státem, resp. jeho dceřinou společností ISIS Toys s.r.o. se ve Francii stala naprostým hitem. Počty prodaných kusů jdou do miliónů a stále nekončí.

„Od uvedení hračky na trh jsme prodali přes 3 miliony kusů a velký zájem o hračku stále nekončí. Očekáváme, že do konce roku 2018 pokoříme hranici 10 milionů prodaných Arabáčku,“ prohlásila mluvčí společnosti ISIS Toys s.r.o. Shakira al-Pique.

Krom křičení hesel Islámského státu obsahuje Arabáček i další vychytávky. Pokud mu například dítě sundá hlavu, nalezne uvnitř Arabáčka ostrý vojenský nůž, kterým může řezat hlavy jiným panenkám a trénovat tak na to, až bude dost velké na řezání skutečných hlav. Dále každý Arabáček obsahuje maketu útočné pušky AK-47 a bouchací kuličky.

„Jde o takový hit, že na příští Vánoce chystáme novou a vylepšenou verzi Arabáčka. Už nyní mohu prozradit, že půjde o sebevražednou edici. Jakmile dítě hračka omrzí, může ji jednoduše na dálku detonovat a hračka vybouchne a zničí vše v okruhu 10 metrů. Doporučujeme proto dětem tuto hračku odpalovat na veřejnosti v místech s největší koncentrací lidí,“ dodává Shakira al-Pique.

Zajímavé je, že islámistické hračky obsadily hned první dvě pozice v žebříčku prodávanosti. Druhou nejprodávanější hračkou se totiž stala stolní hra Chytni bezvěrce. Až teprve na třetím místě se umístila tradiční evropská hra – Monopoly.

Zatímco veřejnost radikální hračky kritizuje, EU přijala Arabáčka s nadšením.

„Nevidíme na tom nic špatného. Jde o skvělé obohacení naší již tak bohaté evropské kultury o cizí zvyky. Aby se islámistům v Evropě líbilo, nesmíme jim bránit v tom, aby mohli praktikovat svoje zvyky a vyznávat zde svoji kulturu. Řezání hlav ke kultuře fanatických a radikálních islamistů prostě patří. Allahu Akbar!“ stojí v tiskovém prohlášení Evropské unie.

RELATED POST

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.