Andreji Babišovi stále nezavolala ani jedna nemocnice o respirátory

02 Dub 2020

České zdravotnictví se od začátku pandemie koronaviru potýká s nedostatkem respirátorů, roušek, dezinfekcí, peněz, doktorů, sester, peněz, financí a znovu peněz. K překvapení všech ale zatím ani jedna nemocnice nepožádala vládu o pomoc.

Premiér Babiš nás již několikrát ujistil, že roušek i respirátorů je dostatek, a pokud by nějaká nemocnice potřebovala, stačí aby mu zavolala a on je osobně přiveze. Překvapením tak je, že i když má většina nemocnic respirátorů nedostatek, nikdo premiérovi nevolá. Premiér přitom telefon podle svých slov kontroluje co pár minut.

„Neustále koukám na obrazovku telefone, jestli nemám nějaké zmeškané hovore nebo zpráve s žádostí o respirátore, ale pořád nikdo nepíše, ani nevolá. Proto znovu říkám, že pokud má někdo nedostatek respirátore, ať mi zavolá a já je osobně dovezu. To platí i pro občane. Pokud nemáte roušku a nechcete si šít vlastní, zavolejte, přijedu. Nechť si to všichni zapamatuju,“ řekl premiér v exkluzivním rozhovoru pro AZ247, který jsme si rozhodně nevymysleli.

Vláda neví co s rouškami a respirátory. Používá je místo toaletního papíru

Jak již bylo zmíněno výše, jelikož premiérovi o roušky a respirátory nikdo nevolá, má vláda k dispozici několik milionů roušek a respirátorů, které jí jsou úplně k ničemu. Jelikož však čeští plašilové během posledních dní vykoupili všechny zásoby toaletního papíru, našli poslanci pro roušky alespoň nějaké dočasné využití.

„Používáme je v parlamentu místo toaleťáku,“ sdělil naší redakci nejmenovaný poslanec.

Přestaňte prosím tedy kritizovat vládu za to, že nařídila povinné nošení roušek, přičemž je občanům nebyla schopna dodat. Všechno co musíte udělat, je zavolat premiérovi Babišovi, který vám pak roušky osobně přiveze. Vláda dokonce chystá i speciální mobilní aplikaci, která objednání roušky u premiéra ještě zjednoduší. Aplikace by se měla jmenovat „DámeRoušku“ a měla by být k dispozici ke stažení zhruba v září 2021, tedy někdy po skončení pandemie.

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..