Amputace jako dieta: Muž si nechal amputovat obě nohy, aby shodil 45 kilo. „Konečně zase můžu žít naplno!“ tvrdí

08 Dub 2019

Nadměrně obézní Američan Steve Henriks se rozhodl k revoluční dietě, která umožňuje shodit až třetinu své váhy během několika dní. Dobrovolně si nechal zcela amputovat obě nohy, díky čemuž je nyní o 45 kilogramů lehčí.

Steve ještě před pár dny vážil 150 kilogramů. Stačil ale jen jeden zákrok zkušených lékařů a Steve je rázem o 40 kg lehčí a o dvě nohy chudší.

„Teď když mám o 40 kilogramů méně, se cítím skvěle. Lépe se mi dýchá, mám radost do života a citím se o dost hubenější, když vážím jen 110 kg. Nohy mi vůbec nechybí, stejně jsem nikam nechodil a všude jsem jezdil na svém elektrickém vozíčku. Navíc už nemusím řešit to, že bych se nevešel do starých kalhot, protože už žádné kalhoty nepotřebuji,“ tvrdí Steve ve svém vlogu.

Amputace jako nejúčinnější dieta pro líné lidi

Pokud jste líní někam chodit a něco dělat, nechcete se vzdát lahodných sladkostí, či tučných jídel a chcete zhubnout hned, je amputace dietou přímo pro vás. Nejprve konzultujete s dietologem o kolik kg chcete být lehčí, a on vám následně navrhne, jaké části těla lze amputovat, potažmo jaké orgány vyoperovat, abyste cílové váhy dosáhli.

„Je to něco nevídaného. Můžete jíst co chcete, nic nedělat a jen koukat na televizi, či hrát videohry. Stejně zhubnete až několik desítek kilogramů. I přes nulový pohyb a hroznou životosprávu budete mít sexy hubenou postavu. Pokud jste dříve chtěli zhubnout, museli jste cvičit, hýbat se, jíst zdravě… Zkrátka dělat to, co vás nebaví a jíst to, co vám nechutná. Díky amputaci ale zůstane všechno při starém. Jen budete bez nohou/rukou, potažmo obojího,“ píše na svém webu doktor a dietolog Alan Harper, který amputaci jakožto dietu a životní styl rozšířil mezi širší veřejnost.

V České republice zatím bohužel amputační dietu nikdo neprovádí. Čeští špekouni si tak ještě budou muset nějakou dobu počkat, než se i oni dočkají štíhlé postavy zcela bez práce.

Důrazně nedoporučujeme zkoušet amputaci doma bez odborného dohledu! 

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..