AČR nahradí vzor 95 novým žlutým vzorem pro maskování v řepkových lánech

01 Srp 2019

Armáda České republiky používá maskovací vzor 95 už téměř čtvrt století. K první opravdu velké změně by mělo podle našich zdrojů dojít na jaře roku 2020, kdy bude současný vzor nahrazen novým, který lépe vystihuje krajinu České republiky. Nový vzor, zvaný též vzor AB, bude tvořen převážně žlutou barvou.

Maskovací vzor 95 je zastaralý, protože v roce 1995 vypadala Česká republika úplně jinak. V tehdejší krajině převádaly různé variace zelené barvy, avšak nynější krajina je až ze 70 % žlutá, což činí Českou republiku světovým unikátem. Současný maskovací vzor tak není příliš efektivní a je ho třeba nahradit.

“Při tvorbě nového vzoru jsme detailně studovali lány řepky, které pokrývají 50 % celé České republiky. Na základě toho jsme vytvořili žluto-zelený vzor, který bude mnohem efektivnější a udělá naše vojáky takřka neviditelné,” stojí v prohlášení Armády České republiky.

Lány řepky jsou promyšlenou obranou

Média tuto informaci záměrně tají, ale všudepřítomné lány řepky jsou ve skutečnosti promyšlenou obranou před vnějším nepřítelem, podobně jako kdyby tzv. Československé opevnění. Řepka ale na rozdíl od bunkrů v Sudetech může reálně k něčemu být.

“Žádná armáda na světě nemá žluté uniformy. Žádná země na světě nesvítí žlutě i na satelitních snímcích. Řepka je tak perfekntí obranou. Případný agresor by musel buď vyrobit pro svoje vojáky uniformy ve žluté barvě, nebo je do Česka poslat v klasických uniformách. V prvním případě bychom útok nepřítele oddálili a zároveň i odhalili, protože utajit zakázku na tisíce žlutých unforem by nebylo snadné, v druhém případě bychom nad nepřítelem měli obrovskou výhodu, protože zatímco nepřátelé by v řepce byli jako pěst na oko, naši vojáci by byli téměř neviditelní,” prohlásil před lety Andrej Babiš, než jeho holding zažlutil celou republiku.

Vzor AB by měl začít pomalu nahrazovat současný vzor 95 na začátku roku 2020. Do léta příštího roku by pak měl být vzor 95 nahrazen úplně. Nového maskování by se měla dočkat i armádní techika, taktéž ve žluté barvě.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gentilio Cespo Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gentilio Cespo
Host
Gentilio Cespo

Záležitosti chybí k dokonalosti tzv. střídání ročních období, během něhož řepková pole poněkud mění barvu. Ale proslýchá se, že drogistická firma Agro-Fet vyvíjí nový poddruh řepky olejky, který by měl žlutě kvést celoročně.

Za drobnou chybu se považuje pouze to, že v takovém případě nebude mít ona rostlina kdy přinést plody.

Další pochybnosti plynou z toho, že v zimě mohou být lány občas zasypány sněhem. I na to však existuje řešení. Spolek Prague Pride už přislíbil, že v případě ohrožení státu v zimním období bude v řepkových lánech pořádat duhové pochody Rapeseed Pride, čímž bude atmosféra náležitě proteplena a sníh zmizí.

Reklama

RSS