Filip Turek přestavěl Mercedes na stroj času. K cestě časem musí dosáhnout 250 km/h a jako palivo používá plutonium od íránské ambasády

20 Dub 2025

Europoslanec Filip Turek překvapil vědeckou obec, když podle zdrojů blízkých jeho Instagramu přestavěl starý Mercedes na funkční stroj času. Aby překonal časoprostorovou bariéru, musí vozidlo zrychlit na přesně 250 km/h a současně dosáhnout výkonu 1,21 gigawatt.

Podle Turka je stroj času schopen cest do minulosti i budoucnosti a zohledňuje při tom rotaci i pohyb planety Země, takže cestující se přenesou na stejné místo, jen v jiném čase. Klíčové ale je dosáhnout přesné rychlosti 250 km/h a současně napájet proudový kapacitátor energií o výkonu 1,21 gigawattu.

A právě kvůli této energii navštívil Turek v uplynulých měsících několikrát íránskou ambasádu. Nešlo však o vlastizrádné dohody, jak naznačují někteří kritici, ale o čistě praktickou věc: Írán mu měl dodat radioaktivní plutonium, které slouží jako palivo pro proudový kapacitátor, což je jádro celého zařízení.

„Ano, byl jsem tam. Írán má kvalitní čaj, výbornou pohostinnost… a občas vám mezi sušenky přibalí trochu plutonia. Je to kulturní výměna,“ vysvětlil Turek naší redakci s tím, že velvyslanectví bylo nadšené, když jim slíbil výlet do Perské říše roku 539 př. n. l.

K aktuální kauze, kdy se řeší, že se fotil při jízdě rychlostí přes 200 km/h, Turek uvedl, že šlo jen o testování stroje času. „Ano, zkoušel jsem se vrátit do 20. července 1944, pohnout tam s pár kufry a zase se vrátit zpět. V rámci největšího vědeckého objevu v dějinách by něco takového snad nemělo být v rozporu se zákonem,“ prohlásil. Na Instagramu prý jen dokumentoval tuto historickou událost.

Podle nejmenovaných diplomatických zdrojů Turek také plánuje cestu do minulosti, kde chce zakázat vznik Evropské unie ještě dřív, než k němu dojde. Pokud by se mu to podařilo, šlo by doslova o 4D tah na geopolitické šachovnici, který se v historii nikomu nepovedl.

Zda stroj času skutečně funguje, se zatím nepodařilo ověřit. Podle Filipa Turka ale nejde o žádný předvolební populistický trik, ani další výmluvu (nejdřív tvrdil, že jel vysokou rychlostí v Německu a selfie pořídil někdo jiný; když se ukázalo, že to není pravda, přišel s verzí o stroji času – pozn. redakce.), ale o skutečnou snahu efektivněji čelit globalismu napříč časovými liniemi.

Líbí se ti naše tvorba? Podpoř nás na HeroHero, nebo nám pošli malý příspěvek na kávu.