Vory s desítkami slovenských uprchlíků se vylodily v Praze. Utíkají před Ficovým režimem

23 Led 2025

Pražská pobřežní stráž dnes na Vltavě zachytila několik vorů s dalšími slovenskými uprchlíky. Počty uprchlíků mířících ze Slovenska do České republiky přitom, i díky současné husté atmosféře na Slovensku, stále rostou.

Uprchlíků se nakonec vylodilo kolem padesáti. Vyrazili přitom z Bratislavy po Dunaji, kde se vylodili v rakouském Linci. Následně pěšky, s vory v rukách, překonali šumavské pohoří a znovu se nalodili na Vltavě, odkud pokračovali dále do Prahy. Další dvě desítky uprchlíků přitom zvolily alternativní trasu přes Dyji a Svratku a přistály v Brně.

Ke zvýšenému toku slovenských uprchlíků začalo docházet nyní, když premiér Fico obvinil opozici z chystaného puče, zatímco opozice začala vinit Fica, že se snaží nastolit diktaturu. Slováci se proto uchylují ze zoufalství k úprku do Česka.

„Konečně jsem v bezpečí. Nyní mě už jen děsí to, že pokud si Češi zvolí Babiše s Okamurou a Konečnou, budu muset nasednout na další vor a po Labi utéct do Německa. A když tam zvolí AfD, tak nasedneme na vor a po Baltském moři budeme pokračovat do Švédska,“ svěřil se naší redakci jeden z uprchlíků.

Pražané a Brňané nicméně z konstantního přívalu uprchlíků nadšení nejsou. „Jsou to všechno mladí muži s ajfouny, žádní uprchlíci před válkou. Akorát sem zavlečou nemoci, budou pobírat finanční dávky, krást slušným lidem práci, znásilňovat naše ženy a páchat teroristické útoky v ulicích! Měli bychom ty vory rovnou poslat zpátky a pokud neuposlechnou, našel válečné lodě by je měly okamžitě potopit!“ ohradil se proti slovenským uprchlíkům námi oslovený kolemjdoucí.

Zdá se tak, že i Česko si nakonec vybere svůj díl v uprchlické krizi. Ta se přitom má v celé EU ještě více prohloubit, jelikož ani po pádu režimu Bašára al-Asada se syrští uprchlíci v Evropě moc neženou do návratu do Sýrie. Ve Francii a Španělsku se přitom začali vyloďovat první LGBTQ+ transgender uprchlíci z USA, kteří začali z Ameriky utíkat po inauguraci Donalda Trumpa.

Líbí se ti naše tvorba? Podpoř nás na HeroHero, nebo nám pošli malý příspěvek na kávu.