Vladimir Putin rezignuje na post ruského prezidenta. Bude dělat náboráře pro NATO

15 Kvě 2022

Vladimir Putin dnes oznámil, že s okamžitou platností rezignuje na post ruského prezidenta a od června nastupuje jako hlavní náborář severoatlantické aliance. NATO ho s nabídkou oslovilo po té, co se Putinovi podařilo donutit Finsko k oficálnímu podání přihlášky.

„Panu Putinovi se za pouhé tři měsíce podařilo něco, co se nám nepovedlo za desítky let – svými kroky donutil Finsko zřeknout se neutrálního statusu a podat přihlášku do NATO. To samé budeme moci brzy říct i o Švédsku. Oba státy budou silnými spojenci v naší alianci, děkujeme,“ prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Putin se o postu náboráře Severoatlantické aliance vyjadřuje jako o důležité životné změně, kterou již několik let potřebuje.

Vladimir Putin přebírá od Jense Stoltenberga ocenění pro náboráře roku.

„Prezidentem Ruské federace jsem již 18 let. Teď mi navíc bylo schváleno, že mohu být prezidentem de facto až do smrti. Je to nuda a já z nudy dělám blbosti, třeba napadám Ukrajinu. Ale co se má stát, to se stane. Například díky útoku na Ukrajinu jsem v sobě objevil skrytý potenciál, díky kterému mě oslovilo NATO, abych jim dělal náboráře. A proč se na svět nepodívat i z druhé strany,“ okomentoval Putin svoje rozhodnutí.

A zatímco je jasné, že 1. června Vladimir Putin vymění jaderný kufřík za kufřík s přihláškami do NATO, není zatím přesně jisté, kdo po Putinovi převezme jeho prezidentské místo. Určitě to ale bude někdo z Putinových blízkých klaunů, nejspíše znovu Dmitrij Medveděv, pokud ho mezitím nezavřou za jeho šílené příspěvky na Telegramu do blázince.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.