Viktor Orbán získal za svůj humanitární plot Nobelovu cenu míru

08 Říj 2016

Navzdory postupující islamizaci Švédska si Nobelův výbor správně uvědomil, že maďarský prezident Viktor Orbán je spolu s Milošem Zemanem to nejlepší, co mohlo Evropu zmítající se v uprchlické krizi potkat. Jelikož ale český prezident skončil pouze u verbální ochrany Evropy, získal nejvyšší ocenění pro ty, kteří přispěli k rozvoji světového míru, právě Orbán.
„Orbánův plot udělal pro udržení míru v Evropě víc, než celá migrační politika EU. Plot je navíc vysoce humánní – projektanti použili HateFree žiletkový drát a fairtrade betonové sloupky. Ve vodním příkopu je samozřejmě nechlorovaná, třikrát filtrovaná voda,“ řekl naší redakci předseda Nobelova výboru Bernhard Gunvaldsson. Členy výboru zaujala hlavně celková idea nenásilného odporu, kterou se Maďarsko údajně inspirovalo v učení Mahátmy Gándhího.

Humanitární plot ale není to jediné, čím Maďarsko pomáhá zastavit migrační vlnu. Příští měsíc budou na hranicích položeny výstražné miny, které budou kromě výbušnin obsahovat i výstražné letáky v arabštině a perštině. Jelikož jde oficiálně o komunikační kampaň, peníze na ně poskytl dotační program Evropské unie.

Orbánovi už osobně gratuloval jeho krajan, župan banskobystrického kraje Marián Kotleba. Média spekulují, že by to mohl být právě Kotleba, který by se svým programem míru a bezpečnosti ve vlacích mohl Nobelovu cenu získat v příštích letech. Jeho nominace je ale zatím nejistá.
Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..