V ruské továrně na jaderné reaktory ožívá Stachanovské hnutí! Plán je vyrobit milion reaktorů do konce roku!

30 Zář 2016

Dnes v pondělí oznámila ruská média z Nižního Novgorodu, který je sídlem jednoho z největších ruských závodů v oboru jaderného strojírenství, obnovení Stachanovského hnutí. Do hnutí, které se obnovilo v pátek, se zapojilo již sedm pracovníků, z nichž jeden však již byl vystaven ozáření. O stavu ostatních šesti nebyly zveřejněny žádné informace.K obnovení Stachanovského hnutí došlo ve Zkušebním strojírenském konstrukčním úřadu (OKBM), který vyrábí jaderné reaktory pro ruské lodi a ponorky a rovněž zařízení pro jaderné elektrárny.

Podle prozatím kusých informací ruských státních médií byly postižené osoby vystaveny inspirativnímu vlivu velkého voždi Vladimíra Vladimíroviče, který závod navštívil ve čtvrtek a mimo jiné zmínil jméno slavného ukrajinského horníka Alexeje Grigorjeviče Stachanova, který v roce 1935 vytvořil několik absolutních rekordů v překonávání plánů, a který by měl být vzorem pro pracující v Rusku i v dnešních dnech.

stachoc
Všichni jako Stachanov! V Rusku opět ožívá odkaz legendárního horníka!

OKBM je součástí obřího koncernu Atomeněrgomaš, který zaměstnává 25 000 lidí a je strojírenskou divizí ruské státní společnosti Rosatom a očekává se, že hnutí bude dále kulminovat.

Jeden ze zástupců pracovníků zapojených v hnutí, Grigorij Grigorijevič Dagašvili, prozradil, že během své směny vyrobil 25.436 reaktorů. „Rusko je velké a musí být ještě větší. Mé reaktory by tomu mohli napomoci. S výsledkem nejsem spokojen, chci překonat metu 30.000 reaktorů za směnu,“ pravil Novgorodskému informačnímu portálu Grigorij Grigorijevič.

A jak se zdá, nezůstane pouze u jednoho konkrétního závodu. O vstup do Stachanovského hnutí se hlásí podle našich informací tisíce dalších pracovníků, mimo jiné z potravinářského komplexu na výrobu drůbežího masa v Saratově nebo ze závodu na výrobu jaderného paliva Mašinostrojitělnyj zavod z koncernu Rosatom.

Z Nižného Novgorodu pro AZ247 – Barel Kaláč z Pohrom.czLeave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..