Soud osvobodil muže obviněného ze znásilnění. Oběť měla prsa a vagínu, za znásilnění si tak mohla sama

23 Lis 2018

Kontroverzním výrokem skončil soud v irském Corku, který osvobodil muže podezřelého ze znásilnění 18 leté dívky. Obhájkyně obžalovaného argumentovala tím, že má dívka prsa a vagínu, čímž si o znásilnění sama říkala. Soud dal obhájkyni za pravdu a uznal, že útočník za znásilnění vlastně nemůže. Veškerá vina tedy padá na oběť, které teď hrozí až 5 let vězení za vyprovokování znásilnění.

Obhájkyně během soudního líčení ukázala porotě fotografie nahé oběti, čímž argumentovala, že si za znásilnění může sama, protože je velice atraktivní.

„Musíte se podívat, jaký má ta holka kozy a prd*l. No neznásilnili byste jí taky?“ prohlásila obhájkyně Eleanor Cocková, čímž soudu naznačila, že obět znásilnění sama vyprovokovala, a měla by za to nést všechny následky. Soud s tímto tvrzením souhlasil a oběť z vyprovokování znásilnicí nakonec i obvinil. Znásilněné dívce teď hrozí až 5 let vězení.

Toto kontroverzní rozhodnutí vyvolalo vlnu protestů po celém Irsku. Přímo v Corku dnes protestovalo několik stovek lidí, podle kterých je trest příliš nízký, a znásilněná dívka by měla být potrestána mnohem přísněji.

„Ta zvhrlá holka celý znásilnění vyprovokavala a měla by za to být potrestána mnohem přísněji! 5 let vězení je výsměch všem obětem znásilnění!“ tvrdí jeden z demonstrantů.

Další vlna protestů se momentálně chystá skrze sociální sítě. Svoje sympatie s útočníkem většinou uživatelé sociálních sítí dávají najevo pomocí hashtagu #itsyourfaultbitch.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..