Rusko na Ukrajině použilo hyperprostorovou střelu Hatak

19 Bře 2022

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo informaci, že dnes pomocí hyperprostorové střely Hatak zničilo ukrajinský sklad munice a vojenské techniky.

Hyperprostorová střela je tou nejpřesnější a nejúčinnější střelou, která v současné době existuje. Funguje na principu cestování hyperprostorem, kdy raketa krátce po vystřelení vstoupí do hyperprostoru a vystoupí z něj pár metrů před cílem.

Hyperprostor je podprostor naší prostorové dimenze, pomocí kterého lze cestovat na velké vzdálenosti rychlostí vyšší, než je rychlost světla. Hyperprostoré střely tak zvládnou urazit vzdálenost 1000 km během zlomku vteřiny. Z toho důvodu proti nim neexistuje účinná obrana.

„Raketa byla odpálena z vesmírné lodi Suchoj Su-Putin na oběžné dráze Marsu a po vstupu do hyperprostoru zasáhla za 0,01 sekundy cíl, kterým byl sklad munice a vojenské techniky dodané na Ukrajinu západem. Sklad byl úspěšně zničen s nulovými ztrátami na životech. Ano, mohli jsme použít raketu za 3 miliony dolarů, ale my se rozhodli použít raketu za 100 milionů dolarů, protože všechno jde podle plánu,“ prohlásilo ruské ministerstvo obrany.

Střely Hatak jsou v arzenálu ruské armády teprve druhým rokem a ve válečném konfliktu byly použity vůbec poprvé. Rusko si jejich účinnost po dnešním útoku velice pochvaluje a opět dokazuje svoji technologickou nadřazenost nad západními zeměmi a státy NATO.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.