Rusko chtělo na Ukrajině použít neviditelné bombardéry. Nemůže je ale najít, protože nejsou vidět

13 Bře 2022

Podle našich zdrojů chtělo Rusko donutit Ukrajinu k rychlé kapitulaci pomocí neviditelných bombardérů, proti kterým by byla ukrajinská protiletecká obrana bezmocná. Plán má však výrazný problém – silný vítr odfouknul písek z povrchu letounů a armáda je teď nemůže najít, protože nejsou vidět.

Ruská armáda svoje neviditelné bombardéry označuje pomocí vrstvy písku, díky čemuž jsou jinak lidskému oku neviditelné bombardéry jasně vidět. V hangáru problém většinou nebývá, avšak po zaparkování letounů na letišti v Bělorusku se armáda setkala s problémem, se kterým nepočítala – silným větrem.

„Ruští piloti klasicky přistáli v Bělorusku, aby měli dobrý výchozí bod pro bombardování Kyjeva. Bombardéry byly posypány pískem, aby je piloti před odletem našli. Silný vítr ale veškerý písek odfouknul a piloti svoje letadla teď nemohou najít,“ tvrdí náš tajný zdroj z ruské FSB Anatolij Peskov, který si nepřál být v rámci svojí bezpečnosti jmenován.

Do pátrací akce se zapojily už stovky vojáků a dobrovolníků, ale zatím bezúspěšně.

„Vojáci chodí po letišti a hází před sebe hrsti písku, aby letouny objevili. Po 14 dnech ale zatím po letounech nejsou ani stopy. Jako kdyby se vypařily. Armáda již pojala podezření, zda letouny nebyly odcizeny ukrajinskými farmáři,“ dodává náš zdroj.

Podle našeho zdroje existuje fotografie z bezpečnostních kamer, která zachycuje podezřelý traktor v oblasti běloruského vojenského letiště, kde mají ruští vojáci se svými neviditelnými bombardéry základnu. Je teoreticky možné, že tento traktor bombardéry odváží pryč, avšak jelikož letouny nejsou vidět, nelze to s jistotou potvrdit.

Fotografie záhadného traktoru, který za sebou možná vleče ruský neviditelný bombardér.

Pokud by tomu tak bylo, dost možná právě ukrajinské letectvo disponuje nejmodernějšími letouny ruské armády. Výroba jednoho bombardéru přitom Rusko stála 4 miliardy dolarů.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.