Po indické mutaci Delta se objevila švédská mutace Greta. Mezi příznaky patří agrese a alergie na plastová brčka

13 Čvc 2021

Svět ještě nepřestala děsit koronovirová mutace Delta, a už se stihla objevit další mutace. Tentokrát jde o mutaci původem ze Švédska, která u nakažených způsobuje kromě klasických příznaků i zvýšenou agresi, afektovanost a alergii na plastová brčka a kelímky, díky čemuž si vysloužila název „mutace Greta.“

Švédští zdravotníci mutaci Greta monitorují už od začátku července, nyní však došlo i k rozšířené za hranice tohoto vikingského království. Průběh a míru nakažlivosti má téměř totožné, jako mutace Delta, avšak dostavují se u ní i další příznaky, které jsou naprosto nové. Mezi ty patří agrese, afektovanost, alergie na plasty a vášnivé bojování proti změně klimatu. Změny chování u nakažených připomínají chování švédské aktivistky a zpěvačky skupiny Abba Grety Thunberg, a proto nová mutace nese její jméno.

„Když jsme chtěli provést PCR test 16 letému mladíkovi, začal vykřikovat „Jak se opovažujete mi něco strkat do nosu? Mohl jsem v klidu chodit do školy a užívat si dětství, a místo toho chodím na podělané testy a věčně sedím doma. Zničili jste mi moje dětsví, vy zloduši! A ty odběrové tyčinky jsou z plastu, chcete nás všechny zabít?“, následně dal pěstí dvoum doktorům a vyhrožoval odpálením dynamitu. Zpacifikovali jsme ho až pomocí plastového brčka, ze kterého měl panickou hrůzu a silnou alergickou reakci,“ tvrdí lékař Gimme Nobel, který byl svědkem mutace Greta v praxi.

Přinese další mutace zombie apokalypsu?

Odbornou vědeckou obcí začal po objevení mutace Greta zmítat strach a starosti z toho, jaké budou další mutace. Zvýšená agrese, potlačení logické části mozku, a naopak dominance afektované amygdaly může v budoucnu vyústit až v zombie apokalypsu.

„Viděli jsme to již v mnoha filmech. U zombíků je většina mozku nefunkční a funguje jen ta část, která zajišťuje primitvní pudy a schopnost přežít a jíst. To je něco, co už nyní můžeme pozorovat u mnoha lidí. Nemáme pro to žádné pádné důkazy, ale může být pravdou, že všechno směřuje k tomu, že jedna z dalších mutací bude lidi měnit v zombíky, a nastane konec světa,“ píše na svém blogu švédský vědec Zlatan Vedatorovic.

Doporučujeme Vám tedy co nejlépe se nachystat. Nakoupit zbraně, rýži, mouku a toaletní papír, protože jakmile začne zombie apokalypsa, cesta do obchodu bude otázkou života a smrti.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.