Olympijské hry v Pekingu krátce před startem změní maskota. Bude jím Medvídek Pú

26 Led 2022

Zimní Olympijské hry v Pekingu 2022 se rychle blíží a k překvapení všech, se pořádající Čína rozhodla krátce před začátkem her změnit maskota. Tím nakonec nebude panda Bing Dwen Dwen, nýbrž známá pohádková postavička Medvídek Pú.

O změně maskota rozhodl samotný čínský prezident Si Ťin-pching. Tomu se prý nelíbilo, že mu Bing Dwen Dwen není vůbec podobný. Autor maskota Cchao Süe tak dostal za úkol vytvořit novou postavičku, která bude čínskému prezidentovi podobná.

„Řekl jsem si, proč vymýšlet něco nového, když skvělý potencionální maskot již dávno existuje. Každý ví, že Medvídek Pú jako kdyby prezidentovi Si Ťin-pchingovi jako z oka vypadl,“ píše na Twitteru Cchao Süe.

Číňané přece jen ale rozhodli pro pár drobných úprav.

„Rozhodli jsme se maskota pojmout v tradičním duchu. Tedy že vezmemě něco západního, co už existuje, trochu to upravíme, přejmenujeme a vydáme to za vlastní,“ dodává Cchao Süe.

Maskot tak dostal jméno Xhit Ding Dang Dong a místo hrnečku s medem bude mít bezednou skříňku se jmény všech obětí komunismu. Finální podoba však zatím zveřejněna nebyla. Počkat si na ní budeme muset do 1. února.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.