Karlův most by se mohl přejmenovat na Karlův Gottův most

03 Říj 2019

Svět včera opustil největší zpěvák v české historii – Karel Gott. 42 násobný držitel Českého slavíka by se kromě státního pohřbu, vyznamenání a vlastního státního svátku mohl dočkat ještě další pocty. Jeho jméno by mohl brzy nést nejznámější český most – Karlův most.

Jen pár hodin po té, co nám Andrej Babiš ukázal lekci marketingu svým prohlášením o státním pohřbu, se začlo diskutovat o další možnostech, jak uctít památku Karla Gotta. Mezi návrhy je i možnost, že by se Karlův most přejmenoval na Karlův Gottův most.

„Název Karlův Gottův most sice zní divně, nicméně kdyby se most jmenoval například „Most Karla Gotta“, úplně bychom tím vynechali Karla IV. Oficiální název mostu by tedy zřejmě byl „Karlův/Gottův most“. Název by značil, že jde o most Karla IV. i Karla Gotta,“ prozradil naší redakci zdroj blízky vládě.

Pokud má náš zdroj pravdu, znamenalo by to, že avizované plány na přejmenování Karlova mostu na Most Václava Havla nakonec úplně padly.

Padají však další návrhy, jak vzdát Mistrovi hold. Mezi těmi je například i zařazení posledního Zlatého slavíka, kterého Karel Gott získal mezi České korunovační klenoty. To je ale podle některých historiků naprostý nesmysl.

„S zařazením posledního Zlatého slavíka Karla Gotta mezi korunovační klenoty razantně nesouhlasím. Z historického hlediska je cennějším slavíkem ten, kterého Gott získal jako prvního. Proto navrhuji, aby mezi klenoty byl zařazen právě první získaný Zlatý slavík,“ prozradil naší redakci historik Martin Žbruk.

S dalším návrhem pak přišel Jaromír Soukup, který na památku Karla Gotta chystá na TV Barrandov nový pořad – Goťák Jaromíra Soukupa. Odborníci se v tomto případě přou, zda jde o uctění, nebo naopak spíš zneuctění památky Karla Gotta.

10 comments
  1. Počkejte, opatrně. Gott mit uns … to už tady bylo a nevzpomíná se na to zrovna s láskou. Teda jak kdo.
    Nebo třeba Herr Gott. To je též dosti rozporuplné, pokud jeden není zrovna bavorský katolík.
    Je potřeba vybrat něco, kde nemůže dojít k omylu a špatnému výkladu. Tak třeba „Paštika Karla Gotta“ by mohla mít tak leda problém s trvanlivostí, ale politické dopady nám určitě nehrozí. Pojmenovat po zesnulém nějaký exkluzívní pokrm není jistě žádoucí, příliš by se tím vzdálil masám a lidové zábavě. Pojmenovat po mistrovi nějakou stavbu není také moc vhodné. Co až se bude ta stavba bourat, nebo nedejbože spadne?

    1. Zajímavý návrh. Změní se se změnou názvu i politická doktrína republiky? Gotik sice nejsem, ale černá mi není cizí a módním trendům nepodléhám. Ale pití krve a spaní v rakvi???
      Myslíte, že už se u nás odvíjí „Gothic Novel“ ? Temno (v některých hlavách) by už bylo.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..