Hrad vyšle Jiřího Ovčáčka hledat ztracenou Jantarovou komnatu

19 Říj 2016

Jiří Ovčáček už dlouhé měsíce dokazuje svoje detektivní schopnosti, když s maximální pílí a odhodláním pátrá po neexistujícím článku „Hitler je gentleman“, který měl podle Miloše Zemana údajně napsat Ferdinand Peroutka. Není proto divu, že si Ovčáček za svoje snažení vysloužil čestný titul Hradního detektiva a spolu s ním i nový případ, kterým ho dnes ráno pověřil pan Miloš Zeman osobně – Ovčáček má nyní za úkol nalézt dlouhá desetiletí hledanou Jantarovou komnatu.

Jantarová komnata byla nacisty ukradena za 2. světové války a od té doby je její poloha neznámá. Od konce 2. světové války se komnatu pokusily najít stovky dobrodruhů, avšak žádný z nich neuspěl. Právě na jejich neúspěchy má navázat Hradní detektiv Jiří Ovčáček a jednou provždy rozluštit záhadu ztracené Jantarové komnaty a vrátit ji do rukou jejího právoplatného majitele – ruského cara, tedy Vladimira Putina.

„Ne že by snad některé z mých pátrání někdy bylo úspěšné. Peroutkův článek jsem nenašel… cosi jsem sice publikoval na Twitteru, ale to se ukázalo jako fake. Nicméně věřím, že Jantarovou komnatu naleznu, protože ta na rozdíl od článku Hitler je gentleman aspoň skutečně existovala,“ tvrdí sebevědomě Jirka Ovčáček.

Ovčáček a Zeman na výpravě za ztracenou Jantarovou komnatou (ilustrační foto)
Ovčáček a Zeman na výpravě za ztracenou Jantarovou komnatou (ilustrační foto) ©pohrom.cz

Velkou otázkou tak momentálně zůstává, kde vlastně chce Jirka začít hledat. Podle mnoha teorií by měla Jantarová komnata ležet někde na území Německa, nebo České republiky. Jak to vidí Jiří?

„Nacisté Jantarovou komnatu převezli na svoje území a tam podle mě i zůstala. Minulý nacistický režim předal komnatu do rukou současného nacistického režimu. Pokud chci najít Jantarovou komnatu, musím začít hledat u Angely Merkelové, vůdkyně současného nacistického Německa,“ píše se v poznámkách Jiřího Ovčáčka, jejichž část se nám povedlo získat.

Ovčáček by měl své pátrání v Berlíně zahájit už zítra. My mu v redakci AZ247 přejeme hodně štěstí!

1 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..