EU dodá na Ukrajinu tisícovku traktorů na odtah ruských tanků

08 Bře 2022

Ukrajina zvládá úspěšně obírat ruskou armádu o vojenskou techniku, konkrétně tanky a obrněné vozy, které ukrajinští farmáři od začátku invaze pomocí traktorů předávají do užívání ukrajinské armádě. Země EU se proto na dnešním mimořádném jednání dohodly, že Ukrajině mnohem více než dodávky vojenské techniky, pomůže dodávka tisícovky moderních traktorů.

Ruská armáda je aktuálně největší zásobitel ukrajinské armády v bojích proti ruské armádě. Ukrajinci od Rusů od začátku invaze získali již desítky tanků a obrněných vozidel. Dodávky však drhnou, kvůli nedostatku traktorů, kterými jsou tanky převáženy. Tento problém se rozhodla vyřešit EU.

„Přemýšleli jsme, jak vojensky Ukrajině pomoct. Jako nejúčinnější pomoc se nám jevilo pomoci Ukrajině a Rusku s logistikou, a proto dodáme na Ukrajinu tisícovku traktorů, které pomohou ukrajinským s transportem ruských tanků, jenž Ukrajině v boji proti ruské armádě dodává přímo Ruská federace,“ prohlásila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen.

Dodávka traktorů by měla začít na konci tohoto týdne. Díky zásilce by Ukrajina mohla od Ruska být chopna přebrat až 50 vojenských vozidel denně.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.