Druhý příchod Ježíše Krista pravděpodobně už dávno nastal. Skončil ale v blázinci

20 Čvc 2017

Bible v několika pasážích pojednává o tom, kdy a za jakých okolností má lidstvo očekávat druhý příchod Ježíše Krista. Podle Bible se Ježíš vrátí na konci věků a vykoná Poslední soud, při kterém dojde na nebe vzetí. Podle bývalého ředitele Psychiatrické léčebny u Svaté Anny v Chicagu už ale k příchodu Ježíše Krista dávno došlo, Poslední soud však neproběhl, protože ještě před jeho vykonáním byl Ježíš označen za blázna a zavřen do psychiatrické léčebny.

„Když se před dvěma tisíci lety objevil někdo, kdo lidem tvrdil, že je synem božím a dokazoval to chabými kouzelnickými triky a iluzemi, tak mu to samozřejmě většina lidí věřila. Ovšem dnes, v dobách moderních technologií a vědy, by takový člověk skončil s největší pravděpodobností v ústavu pro duševně choré,“ píše na svém blogu bývalý ředitel Psychiatrické léčebny u Svaté Anny v Chicagu Roger Dickinson.

„Pamatuji si, že v roce 1956 jsme přijali muže s dlouhými vlasy a vousy, který tvrdil, že je Ježíš Kristus a přišel nás všechny soudit. Tento muž se nám to snažil dokázat tak, že měnil vodu ve víno a léčil nemocné. Samozřejmě jsme to měli za laciné triky. Byla to doba hippies, takže jsme ho pokládali za nějakého feťáka, který to přehnal s drogami a zbláznil se. S odstupem času uznávám, že opravdu mohlo jít o Ježíše…“ píše dále Dickinson.

Pokud skutečně šlo o Ježíše, dá se předpokládat, že jeho hospitalizace v psychiatrické léčebně (ve které v roce 1977 i zemřel, potom vstal z mrtvých a následně zase zemřel, pozn. redakce) zabránila Poslednímu soudu. Lidstvo tak bylo pravděpodobně ponecháno napospas až do konce svých věků. To koneckonců vysvětluje postupnou degeneraci lidské rasy. Následná anarchie a chaos, které vyústí k úplnému konci světa se dají taktéž předpokládat. Na konci tak pravděpodobně nebude žádné nebe, ale pouze tma a peklo. Nebo už snad v pekle dávno jsme?

6 comments

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..