Česká potravinářská inspekce v šoku: V obchodech nalezla rybí prsty se skutečným rybím masem

08 Bře 2016

Česká potravinářská inspekce kontrolovala v posledních dnech kvalitu potravin v českých obchodech. Zaměřila se převážně na výrobky z ryb a mořských plodů. Kontrola přinesla velkou míru znepokojení poté, co inspekce nalezla v některých rybích prstech místo odpadu skutečné rybí maso.

Za posledních dvacet let se stalo českou národní tradicí, že odpady z ryb, které by nebylo možné samostatně dále prodávat. byly namlety a zpracovány do výrobku, který známe pod názvem “rybí prsty”. Proto byla inspekce zděšena po zjištění, že některé firmy do tohoto výrobku dávají skutečné rybí maso. Těmto firmám nyní hrozí vysoké pokuty za hrubé porušení potravinářských norem.

“Jedná se o přísné porušení norem. Rybí prsty nemohou obsahovat skutečné rybí maso, toto se v Česku prostě nedělá. Stejně tak jako v islámských zemích nenajdete v obchodech vepřové maso, v České republice je nemyslitelné prodávat rybí prsty s rybím masem. Takové produkty musejí být staženy z trhu,” sdělil naší redakci tiskový mluvčí České potravinářské inspekce, pan Lubomír Orel.

Situaci navíc zhoršuje i skutečnost, že nejmenovaný výrobce se dokonce v reklamě chlubí tím, že jeho rybí prsty obsahují rybu.

“Toto je nechutné a sprosté gesto. To je jako kdybyste se chlubili sousedovi s tím, že mu váš pes kadí na zahradě,” dodal k reklamě pan Orel.

Podle oficiálního prohlášení teď Česká potravinářská inspekce pracuje na tom, aby byly veškeré rybí prsty byť i jen s minimálním obsahem rybího masa odstraněny z trhu a jejich výrobci dostali tučnou pokutu.

8
Komentujte

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
John ClacksonMichal Š.Dr.QQmartin suchodolJakub Jirasek Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Laryta
Host
Laryta

Paneboze 🙁 jeste ze rybi prsty nejim,vsude samej odpad a to propaguje CPI ten odpad co se prodava to je vtip 😀 pokutu byste meli dat tem ck prodavaji odpad. CPI bezte do p…

Hanča
Host
Hanča

Absurdistán. Že vymírá selský rozum již nějakou dobu víme. Nyní to můžeme zaznamenat také v této podobě.

Jakub Jirasek
Host
Jakub Jirasek

Přesně, a ani nemusíme chodit tak daleko, jako ke článku na tomto humoristickém serveru – to že vymírá selský rozum můžeme zaznamenat třeba v podobě Vašeho komentáře.

prala57
Host
prala57

To musí být nějaký apríl. Vždyť za komunistů se rybí prsty dělaly z čistého rybího filé.

Dr.QQ
Host
Dr.QQ

Apríl na MDŽ? To už přestává všechno. Kam ten svět spěje???

martin suchodol
Host
martin suchodol

Očividně někteří lidé neví na jaké stránce se nachází

Michal Š.
Host
Michal Š.

souhlasím :DD

John Clackson
Host
John Clackson

Výborně! Konečně užitečné stránky na webu! 🙂 Tady budu čatěji, dík a ať se daří! 🙂

Reklama

RSS