Za podobu Gluma ve skutečnosti nemohl Prsten moci, ale očkování proti spalničkám

31 Bře 2021

Každému fanouškovi fantazy určitě nechybí znalosti o trilogii Pán Prstenů a jedné z jejích postav – Gluma. Až doteď se předpokládalo, že tato postava se vyvinula do podoby malého, hubeného šedého tvora s poruchou osobnosti vlivem Prstenu moci. Jak ale ukazují nové důkazy, na vině bylo zřejmě očkování, a Prsten za tuto proměnu ve skutečnosti nemohl.

Prsten podle vědců z Institutu Samvěda Křepelky v Kraji ovlivňoval Gluma pouze z části. Dal mu dlouhověkost a udržoval ho při životě stovky let. Tím ale jeho vliv na malého hobita končil. Další změny v Glumově fyziologii a psychickém zdraví údajně již zapříčilo něco jiného.

Zhruba ve stejnou dobu, kdy Glum, resp. Sméagol nalezl prsten, se v Údolí Anduina (kde tehdy Sméagol žil, pozn. redakce), provádělo celoplošné povinné očkování proti spalničkám. Mnoho hobitů hlásilo vedlejší účinky, avšak Sméagol měl reakci ze všech nejbouřlivější. Po očkování se u něj vyvinul autismus, porucha osobnosti, a značné změny ve fyzické podobě, kdy se z hobita stalo to, co známe jako Gluma.

Glum už tehdy měl Prsten moci, tudíž není známo, zda by takto reagoval normálně, či celou reakci na vakcínu Prsten umocnil. Podle vědců z Kraje ale za to může reakce zla v Prstenu a zla ve vakcíně.

“Existují důkazy, že vakcíny obsahují molekuly, které vytvořil před tisíci lety pán temnot Sauron. Vynález očkování totiž vznikl původně v Mordoru. Současné vakcíny jsou pouze upravenou verzí morgulského séra. Když pak měl Prsten moci přímý vliv na někoho, komu v krvi kolovala oslabená verze mordorské vakcíny, mělo to katastrofální účinky,” tvrdí Pervitin Bral z Institutu Samvěda Křepelky.

To, že takto silně reagovala vakcína na hobita, přičemž hobiti jsou oproti temné síle z Morodu obecně odolnější než lidé, je znepokojující. Co se asi pak jen může dít v lidském těle, když hobiti reagují takto? Dávejte si tedy pozor, čím se očkujete!