V Praze se vylodili první slovenští uprchlíci

01 Říj 2023

Neuběhlo ani 24 hodin od výhry Roberta Fica a jeho Smeru a do České republiky již dopluli první slovenští uprchlicí. Přibližně stovka lidí přistála se svým člunem přímo v centru Prahy.

Uprchlíci podle svých slov nejdříve dopluli po Dunaji do Rakouska, odkud se vydali na Šumavu, kde překročili hranici s Českou republikou a po Vltavě vyrazili až do Prahy.

„Měli jsme naději, že se z naší země nestanou Horní Uhry, bohužel výsledky nasvědčují tomu, že se tak stane. Proto jsme si sbalili kufry a odpluli do Prahy,“ tvrdí jeden z uprchlíků.

Vláda však počítá s tím, že uprchlíků dorazí do české metropole mnohem víc.

„Počítáme až se 100 tisíci běženci. Většinou půjde o mladé a vzdělané lidi, protože idioti volili Fica a nemají důvod utíkat,“ prohlásil premiér Petr Fiala.

Proti pomoci uprchlíkům se však již vymezil bývalý premiér Andrej Babiš a předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

„Slovensko má úplně jiné tradice a kulturu, než má Česká republika. Jde o úplně jiný svět. Tyto lidi bude velice těžké začlenit do naší společnosti a od premiéra Fialy je hloupé a krátkozraké, že jim poskytuje azyl. Měli bychom na hranicích se Slovenskem vybudovat velkou zeď, abychom zabránili přívalu dalších slovenských migrantů, kteří do Česka přicházejí jen pro tučné dotace a sociální dávky,“ prohlásil Andrej Babiš.

Jelikož slovenská vláda ještě nebyla sestavena a scénář, kdy skončí Ficův Smer v opozici, je stále teoreticky na stole, je aktuální počet migrantů nízký. Pokud by se Fico premiérem nestal, naopak hrozí vlna migrace voličů Smeru do Maďarska a Ruska, kam by utíkali před LGBT lidmi, kteří chtějí pod velením Progresivního Slovenska založit levicové Gestapo, s plánem zničit tradiční rodinu a bílé heterosexuální muže. Tak jako tak jde o win-win situaci pro ruského prezidenta Vladimira Putina. Pokud Fico sestaví vládu, získá v EU a NATO dalšího spojence. Pokud ne, dorazí mu do země tisíce slovenských uprchlíků, které může obratem poslat na frontu.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.