Miloš Zeman jmenoval Vladimira Putina jako svého dočasného zástupce na postu prezidenta republiky

26 Říj 2021

Česká republika aktuálně zažívá období bezvládí, jelikož vládě Andreje Babiše skončil mandát a nová vláda zatím sestavena nebyla. Stejně tak pozice prezidenta republiky je aktuálně de facto neobsazena, jelikož Miloš Zeman o sobě velkou část času neví. I proto se prezident Zeman v jedné ze svých světlých chvilek rozhodl jmenovat svého dočasného zástupce, který po něm na dobu neurčitou převezme prezidentská práva a povinnosti. Není jím nikdo jiný než ruský prezident Vladimir Putin.

Vladimir Putin by prezidenta Zemana měl začít zastupovat už od zítřejšího rána, čímž se stane vůbec prvním člověkem na světě, který v jednu chvíli prezidentuje dvěma suverénním státům najednou.

„Pan prezident dokument, který na dobu neurčitou převedl prezidentská práva a povinnosti na pana prezidenta Putina podepsal při plném vědomí a téměř střízlivý dnes odpoledne. Všechno to máme natočené na videu, včetně slavnostního ceremoniálu, který proběhl v ÚVN na pokoji pana prezidenta. Vladimir Putin bude mít stejné pravomoci jako pan prezident Zeman a bude to právě Vladimir Putin, kdo pověří Vladimira Putina sestavením nové vlády,“ prohlásil s viditelnou erekcí mluvčí prezidentů Putina a Zemana Jiří Ovčáček.

Většinu ve sněmovně získá strana Jednotné Rusko

Prezident Putin krátce po svém jmenování prohlásil, že sestavením vlády pověří Vladimira Putina, tedy sám sebe. Jelikož je aktuální situace vyjímečná, vyžaduje si i vyjímečné činy, tudíž na výsledky parlamentních voleb nebude brán zřetel a většinu ve sněmovně získá Putinova strana Jednotné Rusko.

„Je to jediná možnost, jak zachovat České republice jeji suverenitu a vyvést ji ze spárů imperialistickým mocností a slabých levicových unií. Vítězům voleb rádi nabídneme místo v opozici a šálek znamenitého ruského čaje, avšak vládu s ohledem na bratrské rusko-české vztahy sestavím sám z poslanců Jednotného Ruska z naší Státní dumy,“ přislíbil během ceremoniálu bývalému prezidentovi Zemanovi nový prezident Putin.

Podle poslanců koalice SPOLU se ve své podstatě jedná o akt agrese a obsazení suveréního státu vnějším agresorem, prezident Putin se tomu však brání.

„Kdybychom chtěli Českou republiku obsadit, prostě bychom to udělali silou. Dle našich výpočtů by česká armáda během 5 minut kapitulovala a za dalších 10 minut by Česká republika byla další ruskou federativní republikou. Bylo by to mnohem rychlejší, efektivnější a bez složité byrokracie. Nám jde čistě o dobro českého lidu, berte to jako bratrskou výpomoc v těžkých časech,“ prohlásil Putin.