“Severokorejci jsou menší a do jednoho pytle na mrtvolu se vejdou dva. Je to ekologičtější,” hájí Rusko nasazení severokorejských vojáků na Ukrajině

19 Říj 2024

Rusko se aktuálně dostává pod palbu kritiky za nasazení severokorejských vojáků ve válce na Ukrajině. Někteří lidé se dokonce ptají, proč “jaderná supervelmoc” musí prosit severokorejského diktátora o zapůjčení jeho vojáků ve válce proti druhé nejchudší zemi v Evropě, která měla padnout za tři dny. Jak ale vysvětluje Dimitrij Peskov, je to hlavně z ekologických důvodů.

V Rusku od roku 2025 vstupuje v platnost ruská obdoba evropského green dealu. Ta kromě omezení uhelných elektráren, zavedení emisních povolenek a podpory elektromobility, zahrnuje i omezení plastů. A jelikož v Rusku jsou teď díky válce na Ukrajině nejpoužívanějším plastovým výrobkem pytle na mrtvoly, chystá se Rusko vytvořit nová pravidla pro jejich užívání.

“Zavedli jsme různá opatření, která snižují uhlíkovou stopu války na Ukrajině. Například jsme některé padlé vojáky začali místo do klasických pytlů na mrtvoly dávat do látkových, znovu použitelných pytlů, které po válce můžeme používat třeba na brambory. Jiné vojáky, typicky ty s nedostatečně ruskými rysy (Burjati apod., pozn. redakce), nedáváme do pytlů vůbec a necháme je na Ukrajině jako hnojivo pro obilí, až válka skončí. To je i po 3 letech válčení naše gesto dobré vůle vůči ukrajinskému lidu,” komentuje ruský green deal mluvčí ruského prezidenta Dimitrij Peskov.

Zapojení severokorejských vojáků je další krok k čisté a uhlíkově neutrální válce.

“Severokorejci a asiati obecně bývají menší, zvlášť oproti robustním ruským mužům. Do jednoho pytle tak můžeme dát dva mrtvé Severokorejce. Pokud bychom naši armádu kompletně stáhli a nechali na Ukrajině naši válku bojovat pouze Kimovy vojáky, snížili bychom spotřebu pytlů na mrtvoly o 50 %. Je to jen další tah v 6D šachové partii našeho prezidenta,” dodává dále Peskov.

Dalším krokem by podle některých zdrojů mohlo být zastavení válečné výroby a nasazení starých sovětských zbraní, kterými Severní Korea disponuje ve výrazné míře. To by ulevilo ruskému životnímu prostředí, jelikož by se omezila průmyslová výroba, ale ruská armáda by si po obdržení zbraní a munice, které před 60 lety sama darovala KLDR, zachovala svoji bojeschopnost.

Líbí se ti naše tvorba? Podpoř nás na HeroHero, nebo nám pošli malý příspěvek na kávu.