Americká armáda nakoupila z Česka rifle za miliardu dolarů. Američané si mysleli, že kupují pušky

26 Zář 2021

Americká armáda před několika dny objednala z České republiky obrovské množství riflí za miliardu dolarů. V Pentagonu však zavládlo velké zklamání, když Američané zjistili, že místo pušek si objednali miliony kusů džínů.

Celá situace vznikla chybou v překladu, jelikož zatímco v češtině jsou rifle označení pro džíny, v angličtině slovo rifle znamená „puška“. Pentagon si této skutečnosti nebyl vědom, a tak objednávku za miliardu dolarů schválil.

„Mysleli jsme, že objednáváme pušky. Sice jsme měli zvláštní tušení, když nebylo nikde specifikováno o jaké pušky jde a na faktuře byla pouze milionkrát položka „rifle“, ale když jsme viděli tu cenu, nemohli jsme odolat. Řekli jsme si, že Čečensko jen opět pořádá výprodej zbraní, proto je cena tak nízká, ale pak jsme zjistili, že se jedná o Čechii. která nemá zbraně ani pro svoje vojáky, natož aby dělala výprodej,“ prohlásil generál americké armády George Hammond.

Američané provedli několik objednávek ze stovek českých eshopů, čeští obchodníci však rozhodne neplánují peníze vrátit.

„Bylo nám divné, když se v našem eshopu objevila objednávka od U.S. Army na celou naši skladovou zásobu s poznámkou „ratatatata“, ale jelikož byla objednávka uhrazena předem, na nic jsme se neptali a zboží odeslali. Že si američané spletli rifle s puškami, není pádný důvod k vrácení zboží!“ stojí v prohlášení jednoho z eshopů.

Zdá se tedy, že Armáda USA si nakonec bude muset všechny džeany ponechat. Američané údajně již plánují džeany umístit do skladů pro humanitarní pomoc a následně je darovat potřebným.