Ženy v Saúdské Arábii povýšily. Nyní spadají do stejné kategorie jako velbloudi a ovce

19 Úno 2017

Dobré zprávy se dočkali všichni ochránci lidský práv. Ženy v Saúdské Arábii totiž od nového roku povýšily na společenském žebříčku do druhé z pěti společenských kategorií, které dělí živočišné druhy a garantují jím různá společenská postavení. Ženy jsou teď na stejné úrovni a mají stejná práva, jaká mají třeba velbloudi a ovce.

Netřeba dodávat, že do první kategorie patří muži. V druhé kategorii pak můžeme nalézt například koně, osly, ovce, velbloudy a nyní nově i ženy. Do třetí kategorie spadají psi, kočky a jim podobní savci. Ve čtvrté kategorii je dobytek. V poslední, páté kategorii, pak nalezneme ostatní zvířata (ptáky, hmyz, nevěřící).

„Jelikož ženy dokáží mluvit, číst, psát a poskytnout mužům stejné sexuální potěšení jako velbloudi nebo ovce, rozhodli jsme se je přesunout do druhé společenské kategorie, která jim garantuje vyšší společenské postavení a více občanských práv. Nyní například ženy mohou používat veřejné záchody nebo veřejně mluvit bez toho, aby nejdříve musely být k mluvení vyzvány. Jejich majitel je pak ze zákona povinen je alespoň jednou týdně umýt a poskytovat jim pravidelnou stravu,“ píše se v tiskovém prohlášení saúdské vlády.

Ruku v ruce se zvýšením práv, jde i zdražení žen v obchodech a nevěstincích. Nyní si ženu v Saúdské Arábii můžete koupit za zhruba 100 tisíc saúdských riyalů, což je asi 3 krát víc než doposud. To vyvolalo vlnu nevole mezi mužskou populací.

„Aby ženy měly tolik práv je v rozporu s naší vírou, ale to jsem ještě ochotný překousnout. Ale platit na tržišti tolik peněz za zakoupení ženy, to je nehoráznost. Podle mě jsme se tímto krokem vrátili zpět to středověku, protože tolik peněz za ženy nikdo dávat nebude a muži teď opět začnou souložit s kozami, protože je to levnější… Jako ve středověku…“ píše na svém blogu Halil Rajid, známý saúdský bloger.

3 comments
  1. Protestuji proti hrubému zkreslení. Toto vládní nařízení má pro venkovské oblasti země výjimku a kategorie 2 je rozdělena do dvou skupin.
    2a: ušlechtilí plnokrevní koně, dvouhrbí velbloudi, lovečtí psi, lovečtí sokoli a orli
    2b: ostatní koně, jednohrbí velbloudi, ovce, ženy, …
    Také je zkreslen obsah poslední kategorie, zřejmě špatným překladem. Mohl by tak vzniknout mylný dojem, že například budhista (= není ateista) může patřit do některé z vyšších kategorií. Správně má být uvedeno Nevěřící.

    1. Ty protestujes proti skresleniu ale to že ľudská osobnosť či už ženy alebo muži sú takto ponižovane. Keby som mal čarovnú hulku a právo rozhodovať najprv by som to otočil a chlapov by som dal do tej vašej 2 kategórie a potom keď už by si to poriadne užili tak by som dal trest smrti tomu kto bude mať toto bezmozgove vierovyznanie ….

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..