Tomio Okamura opustil hnutí SPD a stane se členem Trikolóry

28 Čvc 2020

SPD Tomia Okamury přišla v krátkém horizontu o další výraznou osobnost. Tentokrát z hnutí odchází samotný zakladatel SPD Tomio Okamura, podle kterého hnutí už nemá budoucnost.

Podle Okamury sice SPD zaznamenala v posledních volbách nečekaný úspěch, avšak její preference nadále klesají a velká část voličské základny přechází ke konkurenční Trikolóře, která je podle zakladatele SPD „méně pitomá“.

Impulzem bylo smazání profilu na Youtube

Údajným impulzem ke změně politické příslušnosti bylo pro Okamuru smazání jeho profilu na Youtube, kde pravidelně publikoval svoje vlogy. Bez tohoto profilu se prý jeho demagogie dostane ještě k méně lidem a reálně tak SPD hrozí, že se v dalších volbách nedostane ani přes pomyslnou 3% hranici. V případě takového neúspěchu by Tomio svoji stranu nemohl opět vytunelovat, jako tomu bylo při předchozích dvou úspěšných pokusech, kdy se Tomio dostal až do sněmovny.

Trikolóra je prý méně pitomá. Tomio by se tak mohl zbavit přezdívky „Pitomio“

Trikolóra se od začátku prezentuje takovým stylem, že je ideální alternativou pro voliče SPD, kteří nejsou tak radikální a pitomí. Této skutečnosti se podle všeho snaží využít i samotný Tomio Okamura, který je známý hlavně pod přezdívkou „Pitomio“. Okamura tímto doufá, že když se nebude prezentovat tak pitomě a nebude členem tak pitomé strany, tak by mohla postupně jeho přezdívka vymizet. Ne všichni odborníci s ním ale souhlasí.

„Pitomec zůstane pitomcem. I kdyby se Okamura začal prezentovat trošku více normálně, přezdívka mu zůstane. Navíc Trikolóra je sice méně pitomá než SPD, ale pitomá je pořád,“ tvrdí politolog Štěpán Hruška.

O přijetí Okamury do Trikolóry se bude hlasovat již tento čtvrtek. V případě, že žádost o členství bude Okamurovi odmítnuta, plánuje se údajně vrátit do SPD, kde má prý dveře navždy otevřené.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.

1 comments
  1. Tomio Okamura je typický trojský kůň, který hodlá na sjezdu strany Trikolora kandidovat na post předsedy strany a následně Trikoloru spojit s SPD. Soudružka Zahradníková pak tomuto novému subjektu dohodne vystoupení kapely Ortel na předvolebních mítincích, Václav Klaus senior sežene v Rusku peníze na volby a vítěz parlamentních voleb je na světě.

Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..