Rusko zruší rubly. Platit bude plastovými víčky

20 Bře 2022

Plastová víčka konečně přestanou být pouze nástrojem na pomoc nemocným dětem a stanou se oficiálním platidlem suverénního státu. Vladimir Putin totiž dnes představil svůj plán, nahradit krachující rubl právě plastovými víčky.

Rubl po uvalení sankcí většinou západních zemí ztratil téměř všechnu hodnotu a je pod úrovní většiny meme kryptoměn jako například Dogecoin nebo Shiba-Inu. Situace tak je bezpochyby kritická a Rusové přišli o většinu svých úspor. Vladimir Putin proto přišel s odvážným plánem.

Již dříve zaznívaly spekulace, že Rusko v reakci na sankce začne používat jako oficiální měnu kryptoměnu. Jelikož ale v Rusku existuje velké množství oblastí, které se zasekly v roce 1820 a neznají tam ani toaletní papír, není možné začít používat pouze kryptoměny jako oficiální platidlo. Vladimir Putin proto přišel s návrhem kryptoměny, která bude krytá plastovými víčky – plastycoin.

Princip je jednodnoduchý. Plastycoin bude kryptoměna, která bude kryta plastovými víčky. Jeden plastycoin = jedno víčko. Rusové tak budou moci platit platebními kartami, umožňující platbu kryptoměnami, pokud ale bydlí mimo velká města někde v Babushkalandu, bude jim umožněno platit i plastovými víčky. A jelikož jsou plastová víčka všude dostupná, nemusí navíc Rusko ani řešit distribuci nové měny.

„Zapoměňte na svoje úspory a bezcenné rubly. Těm je kvůli prohnilému fašistickému západu konec. Z popela rublu však povstane nový měnový systém, finanční fénix, který zajistí nezávislost Ruska na západním finančím systému. Odedneška budeme platit plastovými víčky! Projděte svoje spižírny, vyberte kontejnery s plastovým odpadem, najděte víčka a začněte s námi novou finanční éru!“ stojí v prohlášení Kremlu.

Jak ruská vláda dnes potvrdila, Rusové, kteří žijí v těch částech Ruské federace, kde již začalo 21. století, mohou svoje víčka vložit do svojí kryptopeněženky ve všech bankách, které zatím nezkrachovaly a platit tak i kartou. Vláda dále dodala, že jelikož jsou víčka volně přístupna v kontejnerech a každý Rus, který si koupí plastovou lahev rovnou i získá jedno víčko, není už potřeba, aby Rusové nadále dostávali v práci plat. Rusové tak budou odedneška pracovat zadarmo a peníze budou vydělávat přebíráním kontejnerů a nakupováním plastových lahví.

Rusko tak opět potvrdilo slova Vladimira Putina – sankce jej neoslabí, ale naopak udělají Rusko silnější a nezávislejší. Proto svým způsobem mohou Rusové západu jen poděkovat.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.