Rotace Země se v příštím roce zpomalí. Můžou za to uprchlíci z Ukrajiny a Blízkého východu

17 Čvc 2022

Rotace Země se v příštím roce podle zjištění Americké geologické společnosti zpomalí. Jak zjistily zdroje naší redakce, za toto zpomalení může masová migrace v proti směru otáčení Země. Na samotném zpomalení bychom neviděli nic špatného, poněvadž delší dny i noci nám zajistí více času a delší život. Zpomalením rotace Země však dochází ke smršťování rovníku a tedy i k vyššímu výskytu zemětřesení.

Nepatrné zpomalení rotace Země, ke kterému v příštím roce dojde, by mohlo být příčinou častějších zemětřesení. Naznačuje tomu alespoň výsledek nového vědeckého výzkumu zveřejněný na serveru Live Science, který byl prezentován také na nedávném výročním zasedání Americké geologické společnosti. Vědci totiž uvádí, že zpomalení zemské rotace, ke kterým v posledních sto letech došlo, se vždy časově shodovala s vyšším výskytem zemětřesení. Tato zemětřesení pak způsobuje smršťování rovníku, ke kterému při zpomalení dochází.

Otázkou však zůstává, proč k tomuto zpomalení dochází. Výpočty našich odborníků došly k šokujícímu zjištění. Za zpomalování rotace planety můžou totiž uprchlíci, kteří masově míří z východu na západ. Chůzí po planetě vzniká tření, přičemž pohybem z východu na západ je směřováno proti směru rotace Země. Za normálních okolností by se toto tření na rotaci nikterak neprojevilo. Poslední roky se však nacházíme v situaci, kdy masy uprchlíků směřují z východu na západ do Evropy. Právě tato masová migrace působí jako brzda pro rotující planetu a způsobuje její zpomalení.

Za pravdu nám dávají také historici, kteří po nahlédnutí do archivů potvrzují, že ke zpomalení rotace dochází vždy v období, kdy se masy lidí z východy hrnou na západ. Jako důkaz uvádějí hned dva případy mírného zpomalení z minulého století. K prvnímu došlo právě před sto lety, kdy se hroutil carský režim v Rusku a na západ mířily tisíce válečných zajatců, aby opět mohli bojovat za Centrální mocnosti. Tohle zpomalování však omezili a následně zastavili naši legionáři postupující po trans-sibiřské magistrále směrem na východ.

K dalšímu zpomalení rotací modré planety pak došlo také například v druhé fázi války s nacistickým Německem, kdy se valily z východu na západ nekonečné zástupy rudoarmějců a před nimi prchajícího Wehrmachtu. Situace je však nyní o to závažnější, že tentokrát probíhá tento pohyb osob mnohem blíže rovníku, čímž je vyvíjen mnohem větší tlak na zbrzďování Země.

Je sice milým faktem, že zpomalování Země nám přinese delší dny i naše životy, na druhou stranu sebou však přinese nesčetná zemětřesení. Také se děsím pomyšlení, co bude následovat, pokud se Země pro narůstající počty migrantů zastaví úplně. Doufáme, že si paní Ursula von der Leyenová a její bruselští úředníci co nejdříve uvědomí závažné následky jejich politiky a postaví se katastrofám čelem dříve, než dojde k opravdu velikému neštěstí. Jediným způsobem, jak zabránit zbrzďování Země, je totiž kráčet naopak ve směru z východu na západ. Pokud má být tedy islamizace a ukrajinizace Evropy úspěšná a nemá mezitím dojít ke zbytečným neštěstím, měla by uprchlíky odkázat k cestě do Německa východní cestou, a tedy kolem světa přes Asii a Ameriku rovnou do Evropy.

Libí se ti naše práce? Pomoct nám s naší tvorbou můžeš malým příspěvkem na kávu.