Ruský tisk: S Putinem bychom na mistrovství světa získali zlato, ale ten bohužel reprezentaci odmítl

22 Kvě 2016

Ruská hokejová reprezentace dnes porazila USA 7:2 a získala tak třetí místo na letošním mistrovství světa. O úspěch se ale rozhodně nejedná, jelikož sborná nebere nic jiného než zlato. V souvislosti s trápením ruských reprezentantů tak nastává otázka – proč Vladimir Putin odmítl reprezentační nabídku a odsoudil tak ruský tým až k třetímu místu?

Ruský prezident Vladimir Putin ovládá mnoho řemesel a sportů. Mezi ně patří i hokej, ve kterém Putin nemá na světě konkurenci. Vladimir Putin se hokejem sice neživí, ani ho na profesionální úrovni nehraje a nikdy ani nehrál, ale i přesto dokáže dát v utkání proti týmu složeného z profesionálních hokejistů klidně až 10 branek. Není tak divu, že se o něj zajímaly i kluby z NHL. Putin se však vstupu do profesionálního hokeje vyhýbá, protože by to narušilo jeho politické a vlastenecké povinnosti.

Nicméně, skutečnost je taková, že ruský hokejový tým se na letošním domácím mistrovství světa velmi trápil. Ruský trenér tak oslovil Vladimira Putina a nabídl mu místo v první formaci ruské sborné. Tato nabídka byla Putinovi zaslána ihned po debaklu s Českou republikou. Putin ji však odmítl a každý se tak ptá, proč to udělal. Proč Putin nepřijal nabídku reprezentovat Rusko a nedovedl sbornou ke zlatu?

Odpověď na tuto otázku nám dal samotný Putin. Podle něj by totiž bylo nespravedlivé, kdyby oblékl dres ruského národního týmu a reprezentoval jej na mistrovství světa. Putin si je vědom toho, že profesionální hokejisté jsou na rozdíl od něj pouze lidé, tudíž by proti týmu, který by vedl právě on, neměli šanci. V zájmu sportovní spravedlnosti a férovosti tak ruský prezident nabídku odmítl, protože chtěl dát šanci i ostatním týmům. Toho zkušeně využili například Finové, kteří si tím vysloužili účast ve finále. Dá se tak říct, že Finsko je ve finále pouze díky Vladimiru Putinovi.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..