Kostelecké uzeniny pod palbou kritiky: Do salámů omylem přidaly maso

23 Zář 2016

Velkému skandálu musí čelit Kostelecké uzeniny, které do svých salámů omylem přidaly opravdové maso, díky čemuž se ocitly pod velkou palbou kritiky ze strany zákazníků. Ti shledávají maso v salámech za naprosto skandální a hrozí bojkotem produktů od tohoto masokombinátu v Kostelci.
“Kostelecké uzeniny jsem si oblíbila z toho důvodu, že do svých výrobků nepřidávaly žádné maso. Nic se nevyrovná párku nebo salámu, ve kterém jsou jen rozemleté kosti a další sajrat. Kde to jsme, že se po nás chce, abychom žrali opravdové maso?!” napsala na Facebooku paní Jarmila.

Výrobky Kosteleckých uzenin sice na etiketě drobným písmem varují, že mohou obsahovat stopové množství masa, nicméně podle rozboru České potravinářské inspekce tvořil podíl masové složky v některých výrobcích až 5 %! Například některé Javořické párky obsahovaly 3 % vepřového masa a 2 % hovězího masa. Tady už nemůže být řeč o nějakém stopovém množství.

“Chceme se omluvit všem spotřebitelům. Díky našemu pochybení se do některých našich výrobků dostalo enormně velké procento masa. Všem se velmi omlouváme a ujišťujeme Vás, že se to již nebude nikdy opakovat!” stojí v oficiálním prohlášení Kosteleckých uzenin.

Kosteleckým uzeninám teď kromě ztráty dobré pověsti hrozí i tučná pokuta. Hovoří se o pokutě až půl milionu korun. Celý masokombinát navíc bude minimálně rok pod drobnohledem České potravinářské inspekce, aby se podobný omyl už v budoucnu neopakoval.15 komentářů
 1. doufám, že požití nikdo ze stěžovatelů nechcípl, že ho opravdová potravina místo sraček nezabila – nebo jsou hlášeny mrtví ? 🙂 TREST JE NUTNÝ V NEJVYŠŠÍ MOŽNÉ MÍŘE, ABY NAŠI SRAČKOVLÁDCI MOHLI ZASE VRAZIT PRACHY DO VRAHOUNŮ CO SE K NÁM HRNOU

 2. Za těch 25 let, co se veganské uzeniny v celé ČR vyrábí, zemřelo již na podvýživu 25 člověků a 50 psů. A ještě mají navíc sexistické logo. Fuj.

 3. Vy si děláte legraci, ale existují u nás firmy, které vyrábí potravinářská a kosmetická barviva, vůně a příchutě. Když tou fabrikou projdete, vůně poznáte ihned. Jeden den jsou to jablka (nápoje a kosmetika), druhý den pomeranče a kiwi a třetí den se dělá uzený (do kosmetiky asi ne).

  1. Je to trochu jinak, ne takhle “na koleně” , ale aromata a přídavky se vyrábějí a hlavně dovážejí ve velkém.

    1. Pracovala jsem u firmy, která měla obrat 4,7 miliardy CHF. To je asi víc než ve velkém. ;-).

     1. Dá se to říct i hezky. Smrad je zahuštěná vůně. Svět chce být klamán. Příroda sama nestačí, tak přichází chemie. Potraviny a kosmetika. Je to tak půl na půl.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..