Jiří Ovčáček plánuje založit vlastní organizaci pro vytváření a šíření hoaxů

19 Bře 2016

Jiří Ovčáček je dobře známý pro svoje sdílení neověřených poplašných zpráv – hoaxů. V podstatě obden sdílí na svém Twitteru či Facebooku všelijaké blbosti bez toho, aby si ověřil jejich zdroj. Nyní ale tiskový mluvčí českého prezidenta hodlá zajít ještě dál – chce založit vlastní organizaci, která bude mít za úkol vytvářet a šířit vlastní hoaxy.

Podle Ovčáčka je šíření hoaxů pro českou společnost důležitý bezpečnostní. Hoaxy se sice nezakládají na pravdě, Jiří Ovčáček však tvrdí, že nikde není psáno, že by se z nich jednou skutečnost stát nemohla. A jak všichni víme – co není psáno, to není dáno. A hoaxy psané jsou, tudíž i dané jsou. Alespoň tak nám tuto problematiku popsal sám Jirka.

„Podle Bruselu jsou hoaxy falešné poplašné zprávy. To se nám Brusel snaží namluvit. Ve skutečnosti jde ale o formu seriózního zpravodajství. Stejně jako komici upozorňují na palcové problémy tím, že je zesměšňují, tak čeští novináři na ně zase upozorňují tím, že si je sami vymýšlejí,“ sdělil nám pan Jiří Ovčáček, jenž měl pravděpodobně na mysli palčivé problémy.

Ovčáček zastává názor, že hoaxy varují před tím, co by se mohlo stát, ale jen se to zatím nestalo.

„Je mojí občanskou povinností, abych upozorňoval své spoluobčany na problémy, které by nás jednou mohly potkat. Proto plánuji založit organizaci, která bude vymýšlet a šířit vlastní hoaxy. Národ, který nezná svoji možnou budoucnost, je odsouzen k záhubě. Chtěl bych, aby se ze mě stal takový český Nostradamus, který bude český národ varovat před nadcházející apokalypsou,“ dodal Ovčáček.

Ovčáčkovi vyjádřil podporu i český prezident Miloš Zeman. Podle něj se jedná o skvělý nápad, jak zblbnout už tak dost zblbnutý národ. Hoaxy prý umožní občanům otevřít oči a vidět věci, které ve skutečnosti neexistují, ale co kdyby jednou…
Leave a reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..